تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۹ - ۲۱:۲۲ کد مطلب 91531

رفع تحریم‌های بانکی ایران به دستور پوتین

وزیر امور خارجه روسیه در دیدار ظریف ضمن تاکید مجدد بر حمایت کشورش از عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای گفت: رئیس‌جمهور روسیه دستور رفع تحریم‌های بانکی علیه ایران را صادر کرده است.  به گزارش مشرق، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که برای شرکت در نخستین اجلاس سه‌جانبه وزرای خارجه ایران، روسیه و آذربایجان […]

وزیر امور خارجه روسیه در دیدار ظریف ضمن تاکید مجدد بر حمایت کشورش از عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای گفت: رئیس‌جمهور روسیه دستور رفع تحریم‌های بانکی علیه ایران را صادر کرده است.

 به گزارش مشرق، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که برای شرکت در نخستین اجلاس سه‌جانبه وزرای خارجه ایران، روسیه و آذربایجان در باکو حضور دارد، در حاشیه این نشست با سرگئی لاورف وزیر امور خارجه روسیه دیدار و در خصوص همکاری‌های ۲ کشور در زمینه‌های مختلف و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو و رایزنی کرد.

ظریف با اشاره به روابط رو به گسترش ایران و روسیه، بر ضرورت افزایش همکاری‌های بانکی و کنسولی برای تسهیل همکاری‌ها تاکید کرد.

وی با بیان اینکه در زمینه گسترش همکاری‌های اقتصادی و کاهش تعرفه‌ها و تسهیل مقررات گمرگی پیشرفت‌هایی حاصل شده است، تصریح کرد: توافق ۲ کشور در خصوص اجرای کریدور سبز گمرکی حائز اهمیت است، اما هنوز حوزه‌های زیادی برای گسترش همکاری‌ها وجود دارد.

وزیر امور خارجه روسیه نیز در این دیدار ضمن تاکید مجدد بر حمایت کشورش از عضویت کامل ایران در شانگهای، موافقت روسیه با فاینانس نیروگاه بندرعباس و برقی کردن خط آهن اینچه‌برون گرمسار را اعلام و خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور روسیه دستور رفع تحریم‌های بانکی علیه ایران را صادر کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: