تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۰ - ۱۲:۵۱ کد مطلب 91615

فیلم/ ۲۳ کشته درحمله شیمیایی داعش در سوریه

در حمله شیمیایی داعش علیه یگان‌های مدافع خلق کرد (ی‌پ‌گ) در شهر حلبِ سوریه ۲۳ نفر کشته شدند و بیش از ۱۰۰ نفر آسیب دیدند. گروه فیلم و صوت مشرق، شبکه تلویزیونی راشا تودی به نقل از یک روزنامه‌نگار کرد نوشت این حمله حوالی ظهر پنج‌شنبه به وقت محلی انجام و باعث خفگی برخی از […]

در حمله شیمیایی داعش علیه یگان‌های مدافع خلق کرد (ی‌پ‌گ) در شهر حلبِ سوریه ۲۳ نفر کشته شدند و بیش از ۱۰۰ نفر آسیب دیدند.

گروه فیلم و صوت مشرق، شبکه تلویزیونی راشا تودی به نقل از یک روزنامه‌نگار کرد نوشت این حمله حوالی ظهر پنج‌شنبه به وقت محلی انجام و باعث خفگی برخی از افراد شد.

نوروز عثمان به راشا تودی گفت: «حمله بین ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۲ ظهر انجام شد. گاز مورد استفاده در این حمله باعث ایجاد حالت خفگی و کسالت افراد شد. این موضوع نشان می‌دهد در این حمله از مواد سمی استفاده شده بود.»

ویدئویی که از این حمله منتشر شده است، گاز زرد رنگی را بر فراز محله شیخ مقصود در شهر حلب نشان می‌دهد.

انجمن هلال احمر کردها نیز این گزارش را تایید کرده است.

ولات مامو، یکی از پزشکان محلی، گفت بعد از بمباران، چندین نفر با علائم خفگی به بیمارستان منتقل شدند.

وی خاطر نشان کرد: «قربانیان بیشتر دارای علائم خفگی بودند که این موضوع ناشی از حمله به محله شیخ مقصود با گازهای سمی بود. به طور دقیق معلوم نیست که در این حمله از چه ماده سمی استفاده شده است؛ با وجود این، علائم قربانیان نشان می‌دهد آنها در اثر استنشاق گازهای سمی مسموم شده‌اند.»

این حمله در حالی انجام شد که تروریست‌های داعش روز دوشنبه گذشته فرودگاهی نظامی را در جنوب شهر دیرالزور با گاز خردل هدف حمله قرار دادند.

بنا بر گزارش‌ها، گروه تروریستی داعش طی درگیری‌ها در سوریه بیش از ۱۶۰ حمله شیمیایی «با عوامل سمی یا خفه کننده همانند سارین، کلر یا خردل» انجام داده است. در این حملات دست‌کم هزار و ۴۹۱ نفر کشته شده‌اند.

برای دیدن اخبار صوتی و تصویری مشرق روی تلفن همراه خود اینجا کلیلک کنید

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: