تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۱ - ۱۹:۲۴ کد مطلب 91867

عارف: باید اقتصاد را نجات داد

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، محمدرضا عارف منتخب مردم تهران در مجلس دهم امروز در دیدار اعضای هیئت‌رئیسه اتاق اصناف ایران با تبریک سال جدید و حلول ماه رجب بر ضرورت استفاده از فیوضات این ماه تأکید کرد و اظهار داشت: آغاز و پایان سال ۹۵ با ولادت حضرت فاطمه (س) همراه […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، محمدرضا عارف منتخب مردم تهران در مجلس دهم امروز در دیدار اعضای هیئت‌رئیسه اتاق اصناف ایران با تبریک سال جدید و حلول ماه رجب بر ضرورت استفاده از فیوضات این ماه تأکید کرد و اظهار داشت: آغاز و پایان سال ۹۵ با ولادت حضرت فاطمه (س) همراه است که امسال متبرک است بانام  حضرت فاطمه، نزولات آسمانی که در آغاز سال جدید در بخش‌های مختلف کشور شاهد آن بودیم مطمئناً نویدبخش سالی پر خیر و برک برای ملت ایران است.

وی با اشاره به سفرهای نوروزی مردم در ایام تعطیلات، گفت: گزارشی که مسئولان درباره سفرهای نوروزی ارائه می‌کنند نشان از رشد صنعت گردشگری است اما وقتی آمار تصادفات جاده‌ای را می‌شنویم بسیار برای ما دردناک است و مردم و مسئولان باید تلاش کنند سفرهای نوروزی با کمترین حادثه برای هم‌وطنان همراه باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه سرمایه نظام ما مردم هستند بر ضرورت پاسخگویی به مطالبات به‌حق ملت ایران تأکید کرد و با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۵ به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: اقتصاد مقاومتی تنها یک شعار نیست بلکه واقعیتی ملموس است که نظام به آن رسیده است و یکی از نهادهایی که می‌تواند پرچم‌دار اقتصادی مقاومتی باشد اتاق اصناف است.

وی یکی از اصول اقتصاد مقاومتی را مردمی کردن اقتصاد دانست و اظهار کرد: باید اقتصاد را نجات داد؛ نمی‌توان در دهه چهارم انقلاب وضعیت معیشتی به‌گونه‌ای باشد که برخی خانواده‌ها از حداقل امکانات محروم باشند. الآن فقر در کشور بیداد می‌کند و هر جا فقر باشد زمینه فساد هم فراهم می‌شود. البته دولت به‌تنهایی نمی‌تواند تمام مشکلات کشور را حل کند و همان‌طور که اخیراً رهبر معظم انقلاب تأکید کردند نباید سطح مطالبات را از دولت بالا برد و همه نهادهای دولتی و غیردولتی باید دولت را در اجرایی کردن سیاست‌های ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی کمک کنند.

عارف تأکید کرد: رونق اقتصادی و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی فضای آرام و بدون تنش را در کشور می‌طلبد. جدل‌های بی‌حاصل سیاسی و رودررو قرار دادن مسئولان و ارکان نظام نه‌تنها کمکی به اقتصاد کشور نمی‌کند بلکه در فرایند پیشرفت و توسعه کشور هم خلل ایجاد می‌کند.

منتخب مردم تهران، اولویت مجلس آینده را اقتصاد مقاومتی و آسیب‌های اجتماعی اعلام کرد و گفت:  مجلس آینده مطمئناً نسبت به مجلس فعلی همکاری و همراهی بیشتری با دولت برای رسیدن به اهداف متعالی نظام و سند چشم‌انداز خواهد داشت و سعی خواهیم کرد در پایان سال گزارشی از فعالیت‌های مجلس درزمینهٔ اقتصاد مقاومتی برای اطلاع افکار عمومی منتشر کنیم.

وی بابیان اینکه باید با مردم صادق بود، گفت: مردم بزرگوار ما با استفاده از تجارب گذشته به‌خوبی تشخیص می‌دهند چه کسانی با عوام‌فریبی می‌خواهند به قدرت برسند و چه کسانی قصد خدمت صادقانه دارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به سهم و نقش بازار در اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: در پیروزی انقلاب اسلامی ایران بازاریان و دانشگاهیان نقش چشم‌گیری داشتند و همواره بازار جایگاه ارزشمندی در فرهنگ ایرانی داشته است. هرچند بازار تا حدودی جایگاه گذشته خود را ازدست‌داده است ولی هنوز اعتماد مردم به بازاریان پابرجاست و باید تلاش کرد این اعتماد تقویت شود.

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان در ادامه به انتخابات دور دوم مجلس اشاره و بر ضرورت حضور حداکثری مردم در این مرحله از انتخابات تأکید کرد.

عارف در پایان با قدردانی از تلاش‌های اتاق اصناف ایران  به گزارش رئیس این  اتاق اشاره کرد و گفت: انتظار است اتاق اصناف  بیش از گذشته با نهادهای حاکمیتی ازجمله دولت همکاری کند و در تقویت حوزه فرهنگ در بازار ایران تلاش بیشتری انجام دهد. در مجلس آینده هم هر کمکی که به تقویت اقتصاد کشور بخصوص در حوزه اصناف منجر شود انجام خواهیم داد.

پیش از سخنان عارف، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران در گزارشی فعالیت‌های این نهاد مردمی را تشریح کرد و خواستار همکاری مجلس دهم با اتاق اصناف شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: