تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۱ - ۱۹:۱۸ کد مطلب 91869

احتمال وجود طاعون در سرخه حصار

رئیس اداره نظارت بر امور وحش اداره کل محیط زیست استان تهران علت تلف شدن ۱۰ راس قوچ و میش در پارک ملی سرخه حصار را در دست بررسی عنوان کرد و گفت که احتمالا این حیوانات بر اثر بیماری طاعون نوشخوار کنندگان جان خود را از دست داده‌اند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، محمد کرمی […]

رئیس اداره نظارت بر امور وحش اداره کل محیط زیست استان تهران علت تلف شدن ۱۰ راس قوچ و میش در پارک ملی سرخه حصار را در دست بررسی عنوان کرد و گفت که احتمالا این حیوانات بر اثر بیماری طاعون نوشخوار کنندگان جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، محمد کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: روز ۱۴ فروردین و پس از پایان تعطیلات نوروزی در حدود ۱۰ راس لاشه  قوچ و میش که تلف شده بودند کشف شد و موضوع به سرعت از سوی محیط زیست و دامپزشکی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: به احتمال زیاد حیوانات تلف شده دارای بیماری طاعون نوشخوارکنندگان بوده‌اند؛ بیماری طاعون نشخوارکنندگان در سال ۹۴ و در حوزه خجیر نیز موجب تلف شدن ۸۸ رای کل و بز شد و البته به سرعت کنترل شد که امیدواریم در پارک سرخه حصار نیز هر چه سریعتر شاهد نتیجه بخشی و جلوگیری از تکرار چنین حادثه‌ای شویم.

رئیس اداره نظارت بر امور وحش اداره کل محیط زیست استان تهران درباره اینکه آیا این بیماری به انسان نیز منتقل می‌شود و یا اینکه خطر ساز خواهد بود؟ گفت: این بیماری از دام‌های وحشی به حیات وحش سرایت می‌کند و هیچ خطری برای انسان ندارد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: