تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۱ - ۲۱:۵۳ کد مطلب 91894

استقرار بمب‌افکن‌های استراتژیک بی-۵۲ آمریکا در قطر

عضو ارشد فرماندهی مرکزی نیروی هوایی آمریکا امروز شنبه اعلام کرد که بمب‌افکن‌های بی-۵۲ این کشور به منظور پیوستن به جنگ با داعش، در قطر مستقر شدند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ ،مقامات آمریکایی از استقرار بمب‌افکن‌های استراتژیک بی-۵۲ این کشور در قطر به منظور آنچه «مقابله با داعش در عراق و سوریه» خواندند، خبر دادند. […]

عضو ارشد فرماندهی مرکزی نیروی هوایی آمریکا امروز شنبه اعلام کرد که بمب‌افکن‌های بی-۵۲ این کشور به منظور پیوستن به جنگ با داعش، در قطر مستقر شدند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ ،مقامات آمریکایی از استقرار بمب‌افکن‌های استراتژیک بی-۵۲ این کشور در قطر به منظور آنچه «مقابله با داعش در عراق و سوریه» خواندند، خبر دادند.

 فرماندهی مرکزی نیروهای هوایی ارتش آمریکا امروز شنبه اعلام کرد که بمب‌افکن‌های استراتژیک بی-۵۲ این کشور برای اولین بار از زمان جنگ سال ۱۹۹۱ خلیج فارس، در خاورمیانه مستقر شدند.

به گزارش رویترز، آخرین باری که این بمب‌افکن‌های دوربرد در منطقه به منظور عملیات پرواز کردند به ماه می سال ۲۰۰۶ برمی‌گردد که در آن سال به منظور مشارکت در جنگ افغانستان این پرواز صورت گرفت.

«چارلز براون» فرمانده مرکز فرماندهی نیروهای هوایی ارتش آمریکا در این باره گفت: «بی-۵۲ نشان از عزم ما برای اعمال فشار مستمر بر داعش و دفاع ما از منطقه است».

«کریس کارنز» سخنگوی این فرماندهی هم با بیان اینکه نمی‌تواند تعداد دقیق بی-۵۲‌های مستقر در قطر را بیان کند، از استقرار این بمب‌افکن‌های استراتژیک آمریکایی در پایگاه هوایی «العبید» در قطر خبر داد.

این اظهارات در حالی مطرح شده که پیشتر سناتور ارشد کنگره آمریکا گفته بود که به زودی تصمیماتی درباره فروش ۷۳ جنگنده «اف ۱۵» به قطر اتخاذ می‌شود

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: