تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ - ۱۱:۱۴ کد مطلب 91948

انتقاد اوباما از جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا

باراک اوباما خطاب به نمایندگان جمهوری خواه مجلس سنا آمریکا خواستار رسیدگی به تعیین جانشین قاضی دیوان عالی آمریکا شد.  به گزارش مشرق به نقل از آسوشیتدپرس، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا از مجلس سنا به خاطر تاخیر در رسیدگی به پرونده جانشینی قاضی اسکالیا انتقاد کرد. اوباما طی سخنرانی اش در دانشکده حقوق شیکاگو […]

باراک اوباما خطاب به نمایندگان جمهوری خواه مجلس سنا آمریکا خواستار رسیدگی به تعیین جانشین قاضی دیوان عالی آمریکا شد.

 به گزارش مشرق به نقل از آسوشیتدپرس، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا از مجلس سنا به خاطر تاخیر در رسیدگی به پرونده جانشینی قاضی اسکالیا انتقاد کرد.

اوباما طی سخنرانی اش در دانشکده حقوق شیکاگو اعلام کرد کنگره در کمترین زمان ممکن باید موضوع جانشینی برای پست قاضی دیوان عالی آمریکا را بررسی کند.

اوباما قبل از ورود به کاخ سفید مدتها در این دانشگاه رشته حقوق تدریس می کرد. ظاهراً اوباما این دانشگاه را به طور عمد برای انتقاد از مجلس سنا انتخاب کرده است.

قاضی آنتونین اسکالیا از اعضای نه نفره دیوانعالی آمریکا بود که سه ماه پیش درگذشت.

براساس قانون اساسی آمریکا، رئیس جمهوری گزینه پیشنهادی خود را باید به سنا معرفی کند و اعضای سنا در نهایت عضو جدید دیوانعالی را بر می گزینند.

اوباما از کنگره خواست قاضی گارلند گزینه پیشنهادی کاخ سفید فرصت حضور در جلسه رسیدگی به تعیین قاضی جدید را بدهد.

جمهوری خواهان کنگره امیدوار هستند یکی از نامزدهای حزب جمهوری خواه بتواند به کاخ سفید راه پیدا کند و در آن صورت جانشین اسکالیا را انتخاب کنند.

رهبران جمهوریخواه در سنا گفته اند هیچگونه اقدامی برای بررسی قاضی گارلند و یا رای گیری برای انتصاب وی انجام نخواهند داد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: