تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ - ۱۱:۳۷ کد مطلب 92009

ابراهیمی :احمدی نژاد هیچ خیانت و سوء استفاده ای از بیت المال نکرد

ابراهیمی :مردم در شهرها از ایشان به گرمی استقبال می کنند. بعنوان مثال زمانی که در استان ما در خراسان جنوبی حضور یافت، استقبال مردمی زیاد بود. احمدی نژاد کارهای ارزشمندی انجام داده گرچه در برخی کارها خطایی هم داشت
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری :احمدی نژاد عوام فریب است

اظهارات دو عضو جامعه روحانیت مبارز درباره  دکتر احمدی نژاد

حسین ابراهیمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به احتمال نامزدی محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده گفت: ایشان هم مثل هر فرد ایرانی آزاد است و می تواند در انتخابات نامزد شود. وی زمینه رای و پشتوانه مردمی دارد و احتمال موفقیتش زیاد است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: مردم در شهرها از ایشان به گرمی استقبال می کنند. بعنوان مثال زمانی که در استان ما در خراسان جنوبی حضور یافت، استقبال مردمی زیاد بود. احمدی نژاد کارهای ارزشمندی انجام داده گرچه در برخی کارها خطایی هم داشت.

وی با بیان اینکه پیروزی در انتخابات آینده به عملکرد دولت فعلی هم بستگی دارد، اضافه کرد: باید صبر کرد و دید که تا یک سال آینده چه تحولی در اقتصاد بوجود می آید. البته در حال حاضر وضعیت اقتصادی کشور خوب نیست و مردم رونقی در کسب و کار خود نمی بینند.

وی با بیان اینکه اقدامات رئیس جمهور سابق مردم را به آینده امیدوار می کرد، افزود: بعنوان مثال مسکن مهر طبقات محروم را صاحب خانه کرد و حتی آنهایی که در خواب هم خانه دار شدن را نمی دیدند، صاحب مسکن شدند.

ابراهیمی افزود: اگر احمدی نژاد در دو سال آخر ریاست جمهوری درجا نمی زد، یکی از موفق ترین روسای جمهور کشور محسوب می شد.

ابراهیمی اضافه کرد: البته برخی افراد مثل بابک زنجانی از فرصت های پیش آمده مثل تحریم سوء استفاده کردند که قوه قضائیه هم برخورد کرد ولی شخص احمدی نژاد هیچ خیانت و سوء استفاده ای از بیت المال نکرد و هیچ کس هم چنین ادعایی نداشت.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد دولت روحانی گفت: دولت روحانی از نظر کاری منظم اما خیلی کند و کم تحرک است و تاکنون بروز و ظهوری در رفع مشکلات نداشته و این شاید باعث شود مردم احمدی نژاد را بر روحانی ترجیح دهند.

ابراهیمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی معتقدند صلاحیت احمدی نژاد تائید نخواهد شد، گفت: شورای نگهبان نظارت استصوابی و نظر خود را دارد. برخلاف حقیقت تصمیم نمی گیرند و اگر دلیلی نداشته باشند کسی را رد صلاحیت نمی کنند.

احمدی نژاد صلاحیت نامزدی انتخابات ریاست جمهوری را ندارد
از سوی دیگر حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی در پاسخ به این سوال که «آیا صلاحیت احمدی نژاد توسط شورای نگهبان تایید خواهد شد؟» گفت: من از نظر شورای نگهبان نسبت به وی اطلاعی ندارم اما به دلایل مختلفی وی را واجد شرایط کاندیداتوری ریاست جمهوری نمی دانم.

نماینده پنج دوره مجلس شورای اسلامی گفت: احمدی نژاد به دلیل قانون شکنی، عدم رعایت اخلاق و بیان برخی اظهاراتی که در داخل و خارج کشور ضررهایی به همراه داشت، نباید کاندیدا شود. او هزینه های زیادی برای سیاست خارجی کشور ایجاد کرد و قطعنامه های صادر شده علیه ایران را کاغذ پاره می دانست.

وی به موضوع قهر و خانه نشینی ۱۱ روزه احمدی نژاد اشاره کرد و گفت که او به دلیل ایستادن در برابر فرمان رهبری واجد صلاحیت نیست. او فکر می کرد با قهرش، صداهایی در کشور بلند می شود اما دیدیم که هیچ کس اعتنایی نکرد تا اینکه خود به سرکار برگشت.

اکرمی با اشاره به دعواهای مکرر او با روسای دیگر قوای کشور گفت: احمدی نژاد از ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد درآمد نفتی استفاده درستی نکرد و ما شاهد بودیم که دوران ریاست جمهوری اش با قرض و بدهکاری به وزارتخانه ها و سازمانها و پیمانکاران به پایان رسید و روحانی دولت را با خزانه ای خالی و با بدهی تحویل گرفت.

وی احمدی نژاد را عوامفریب توصیف کرد و افزود: وی مرتب وعده می داد که با مافیا مقابله می کند اما در عمل هیچ اقدامی نکرد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این سوال که اگر احمدی نژاد کاندیدا شود، میزان موفقیت وی چقدر است، گفت: در حال حاضر نمی توان در این زمینه پیش بینی کرد چرا که زود است. باید زمان انتخابات فرا رسد و داوطلبان مشخص شوند تا معلوم شود مردم برای ریاست جمهوری به چه کسانی میل و رغبت دارند.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: