تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ - ۱۶:۱۲ کد مطلب 92027

احتمال ۲ برابر شدن اخراج پناهندگان از آلمان

رئیس دفتر صدر اعظم آلمان ضمن حمایت از توافق ترکیه با اتحادیه اروپا بر سر مسئله پناهندگان دو برابر شدن اخراج پناهندگان از آلمان در سال جاری میلادی را خواستار شد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، “پیتر آلتمایر”، رئیس دفتر صدر اعظم آلمان خواستار اخراج بیشتر پناهندگان از آلمان شد. وی از ایالت های مختلف آلمان […]

رئیس دفتر صدر اعظم آلمان ضمن حمایت از توافق ترکیه با اتحادیه اروپا بر سر مسئله پناهندگان دو برابر شدن اخراج پناهندگان از آلمان در سال جاری میلادی را خواستار شد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، “پیتر آلتمایر”، رئیس دفتر صدر اعظم آلمان خواستار اخراج بیشتر پناهندگان از آلمان شد.

وی از ایالت های مختلف آلمان دو برابر کردن تعداد اخراج های پناهندگان را خواستار شد. به گفته وی در سال گذشته ۳۷٫۲۲۰ مورد عودت داوطلبانه و ۲۲٫۲۰۰ مورد اخراج پناهندگان وجود داشته است. تعداد واقع بینانه برای سال ۲۰۱۶ دو برابر این آمار می باشد.

“توماس دمایزیر”، وزیر کشور آلمان روز گذشته آمارهای جدیدی از پناهجویان در آلمان را اعلام کرد.

بر این اساس شمار پناهجویان اخراج شده از آلمان که درخواست پناهندگی آن ها رد شده است از ابتدای سال تا کنون دو برابر شده است. به گفته وزیر کشور آلمان در ژانویه و فوریه سال جاری میلادی تقریبا ع هزار و پانصد مورد اخراجی و بخصوص ۵ هزار نفر داوطلبانه از آلمان خارج شده اند.

رئیس دفتر صدر اعظم آلمان همچنین از توافق اتحادیه اروپا با ترکیه در مسئله پناهندگان حمایت کرده و اظهار داشت که توافق بر سر بازگرداندن پناهندگان از اروپا بهتر از آنچه که انتظار می رفت شکل می گیرد.

البته دولت آلمان هنوز نمی تواند آمار مطمئنی در این راستا ارائه دهد و شرایط را روز به روز مورد بررسی قرار می دهد. هدف ما این بوده و هست که شمار پناهندگان را به شکل چشمگیری کاهش دهیم و این موفقیت ظاهرا به دست آمده است.

اجرای توافق ترکیه با اتحادیه اروپا از روز دوشنبه آغاز شده است و از آن زمان سازمان های یونانی بیش از ۴۰۰ پناهنده را به ترکیه بازگردانده اند. سازمان های حقوق بشری به این اخراج جمعی از طرف اتحادیه اروپا انتقاد شدیدی وارد می کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: