تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ - ۱۶:۳۷ کد مطلب 92039

آیا ژلاتین خوکی به کشور وارد شده است

رئیس سازمان غذا و دارو صحت و سقم واردات ژلاتین خوکی به کشور را تشریح کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، رسول دیناروند در واکنش به واردات ژلاتین خوکی به کشور با رد چنین وارداتی به ایران به تسنیم عنوان کرد: واردات ژلاتین خوکی ممنوع است و به هیچ عنوان مجوزی برای آن داده نمی‌شود. صدور […]

رئیس سازمان غذا و دارو صحت و سقم واردات ژلاتین خوکی به کشور را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، رسول دیناروند در واکنش به واردات ژلاتین خوکی به کشور با رد چنین وارداتی به ایران به تسنیم عنوان کرد: واردات ژلاتین خوکی ممنوع است و به هیچ عنوان مجوزی برای آن داده نمی‌شود.

صدور مجوز واردات ژلاتین گاوی

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در زمینه صدور مجوزهای دیگری برای واردات ژلاتین حیوانی تصریح کرد: ولی مجوز واردات ژلاتین گاوی از منابع حلال داده شده است.

همچنین در این رابطه ایرج حریرچی ــ سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز واردات هرگونه ژلاتین خوکی به کشور را رد کرد و گفت: ما فقط مجوز واردات ژلاتین گاوی با منشأ حلال را دادیم.

وی با اشاره به اینکه حتی در داروها و محصولات فرآوری‌شده و کپسول‌های نرم، ژلاتین کاربردی چک می‌شود تا از ژلاتین غیرگاوی استفاده نشده باشد، به یکی از رسانه‌ها نیز عنوان کرد: بنابر تعهدات شرعی ما سختگیری خاص بر واردات مواد غذایی حلال اعمال می‌کنیم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: