تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ - ۲۲:۱۷ کد مطلب 92103

معروف ترین شهرهای ارواح در جهان +تصاویر

شهرهای مختلفی در دنیا وجود دارد که به دلایل مختلف ساکنان آن شهر را رها و آن تبدیل به شهر مرده‌ها شده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از باشگاه خبرنگاران،  در دنیای هستی در همین نزدیکی ما شهرهایی وجود دارند که هم‌اکنون به دلیل خالی شدن از سکنه به شهر شگفت‌انگیز و وحشتناک […]

شهرهای مختلفی در دنیا وجود دارد که به دلایل مختلف ساکنان آن شهر را رها و آن تبدیل به شهر مرده‌ها شده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از باشگاه خبرنگاران،  در دنیای هستی در همین نزدیکی ما شهرهایی وجود دارند که هم‌اکنون به دلیل خالی شدن از سکنه به شهر شگفت‌انگیز و وحشتناک ارواح تبدیل شده است که در ادامه به معرفی این شهرها می پردازیم.

شهر کلمانسکوپ، شهری در جنوب نامبیا است که چند کیلومتر از بندر لودرتس فاصله دارد این شهر در سال ۱۹۰۸ به خاطر کشف الماس مردم به این منطقه سرازیر شدند و در عرض دو سال یک شهر با تمام امکانات از قبیل مدرسه، بیمارستان، ساختمان مسکونی در بیابان شنی تأسیس کردند که پس از افت شدید قیمت الماس پس از جنگ جهانی اول خالی از سکنه شد و در سال ۱۹۵۰ تنها شن‌های روان در داخل آن خانه‌ها سکنی گریدند و باغ‌های زیبا و خیابان‌های مرتب بوسیله شن و ماسه پر شد.

شهرستان پریبیات در منطقه بیگانگی در شمال  اوکراین که خانه‌های سازمانی کارگران نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل در سال ۱۹۸۶ با جمعیتی بالغ بر ۵۰ هزار نفر بود که بعد از نشر مواد رادیواکتیو به شهر ارواح تبدیل شد. این شهر تا همین اواخر  عملاً تبدیل به یک موزه شد و استخر شنا، منازل مسکونی، تلویزیون، اسباب بازی کودکان، اشیاء با ارزش چند سال پیش در همان جا باقی مانده بود و کسی برای ترس از مواد پخش شده هسته‌ای حاضر نشده به این وسایل دست بزند.

ساکنان آن منطقه فقط اجازه داشتند یک چمدان لباس‌های آلوده نشده را برداشته و بقیه وسایل بدون هیچ دستبردی در همان‌جا باقی ماند.

در اثر حادثه چرنوبیل، فضای داخلی ساختمان غارت شد و سقف بعضی از ساختمان‌ها تخریب شد و این شهر در فصل بهار به علت ریزش باران آب همه اتاق‌ها را می‌گیرد و جای تعجبی نیست که بر روی سقف درخت رشد می‌کند.

معروفترین شهرهای ارواح در جهان +تصاویر

رفت و آمد مکرر مربوط به آینده

در شمال تایوان این روستا به عنوان یک عقب‌نشینی خاصی برای تعطیلات افراد ثروتمند در حال ساخت بود که پس از مرگ‌ومیر فراوان در طول ساخت این خانه‌ها و کمبود بودجه احداث آن به طور دائم متوقف شد و هم‌اکنون این شهر خالی از سکنه بوده و مانند شهر ارواح است.

معروفترین شهرهای ارواح در جهان +تصاویر

شهر قرون وسطایی جذاب

کراکو در منطقه باسیلیکاتا در ۲۵ مایلی از خلیج تارانتو ایتالیا قرار دارد که با اجازه شهرداری، شهری در تپه‌های سراسر موج‌دار ساخته شد و این شهر زمین‌های کشاورزی گندم و سایر محصولات زراعی به حساب می‌آمد و این شهر در زمانی که قدرت نفوذ کلیسا بالا بود در سال ۱۰۶۰ میلادی این زمین‌ها در مالکیت اسقف اعظم، آرنالدو بود و او اجازه ساخت چنین خانه‌هایی را داد.

معروفترین شهرهای ارواح در جهان +تصاویر

در سال ۱۸۹۱ جمعیت این شهر بیش از دو هزار نفر بود که در این سال‌های ۱۸۹۲ تا ۱۹۲۲ بیش از هزار و ۳۰۰ نفر از ساکنان شهر به شمال امریکا نقل مکان می‌کنندو سایرین افراد مانده در شهر دچار فقر، زلزله و رانش زمین می شوند و به این ترتیب کراکو تبدیل به شهر ارواح می‌شود.

معروفترین شهرهای ارواح در جهان +تصاویر

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: