تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ - ۲۳:۳۴ کد مطلب 92133

دروغ سیزده صداوسیمایی این بار قبل و بعد از سیزده

“دروغ سیزده” که به دفعات صدا و سیما را نشانه گرفته، برای معدودی از سایتک و کانالچه‌ها اشتغال ایجاد کرده و البته ذهن برخی ها را به خود مشغول می کند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ ، چند سالی است که متأسفانه مقوله‌ای غیر فرهنگی با عنوان “دروغ آوریل” در کشور ما بومی شده و با […]

“دروغ سیزده” که به دفعات صدا و سیما را نشانه گرفته، برای معدودی از سایتک و کانالچه‌ها اشتغال ایجاد کرده و البته ذهن برخی ها را به خود مشغول می کند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ ، چند سالی است که متأسفانه مقوله‌ای غیر فرهنگی با عنوان “دروغ آوریل” در کشور ما بومی شده و با نام “دروغ سیزده” اگرچه برای معدودی اشتغال ایجاد می‌کند اما در کنار آن ذهن بسیاری را مشغول و برای مدتی هر چند محدود و اندک به اصطلاح سرکار می‌گذارد.

صرف نظر از زشتی این مساله و البته مغایرت آن با اخلاق ایرانی- اسلامی آنچه بیش از هر چیز در این میان جلب توجه می کند افراط و زیاده روی در تلاش برای این بومی سازی غیر محترم است. در تازه ترین مدل از این تغلیظ بظاهر فرهنگی پیش از ۱۳ فروردین سایتی که اگرچه زرد نیست اما رستگاری را احیاناً در جذب مخاطب با زرد نویسی می‌داند حمله به صدا وسیما را به عنوان یک برند به اصطلاح روشنفکری کلید زد و زرد زرد نوشت ” رئیس صدا و سیما ده روز است بر سرکار حاضر نشده است.” هر چه در این میان چوب خط‌های حضورمان در سازمان را بررسی کردیم و حتی با انگشتان دستمان روزها را شمردیم و النهایه اوراق تقویم را ورق زدیم عدد ۱۰ درنیامد که نیامد لذا توصیه کردیم بگویند: آنتن‌های ما در صدا و سیما رئیس را ندید بلکه با این روش اعتبار رسانه ایشان مخدوش نشود چون ندیدن معدود خبرچینان دلیل بر نبود رئیس صدا و سیما نیست.

به هر حال با خود گفتیم آرزو بر این جوانان جویای نام عیب نیست می‌گذاریم و می‌گذریم شاید دعای تحویل سال اثر کند و کج احوالی‌هایشان بسامان شود، اما انگار یا این جماعت دعای تحویل نخوانده بودند و یا واقعاً اصلاح کجی و نادرستی را از خالق خوبی‌ها طلب نکرده بودند چه آنکه با لختی فاصله غافله تهمت زنی اینبار از سایتکی دیگر سر برآورد که عن قریب ساختار صدا وسیما دگرگون می‌شود و کابینه همکاران سرافراز واژگون، پیگیری مجدد و سوال از دروغ نویسی و شایعه‌ اندیشی‌ این سایتک از روان پریشی قرائت شد چه آنکه بلافاصله به اصطلاح خبر از خروجی سایتک نا معتبر برداشته شد که شتر دیدی ندیدی…

اما این پایان ماجرا نبود. خاطرها از تشویش‌های عاقبت نیندیش پاک نشده بود که این بار کانالچه‌ای بی‌رتبه با کمتر از ۴۰۰ نفر عضو و علی‌رغم گذر چند روز از سیزده بدر ادعا کرد عالم به اسرار اتاق جلسات معاونت خبر است. صاحب این ادعا می‌گفت جلسات معاونت خبر مشوش است و حال مدیران این معاونت مرتعش و…
ترجیح بر آن شد که به مصداق
 چون سر و کار تو با کودک فتاد…. هم زبان کودکی باید گشاد
فقط به یادش آوریم که صداقت، شفافیت و صحت که از اصول مسلم خبر است پیشکش حداقل نه شمار سنوات و ماه‌ها که لحظات عمر کوتاهش را بیاد آورد و نگاهی به تعداد مخاطبین کمتر از ۴۰۰ نفریش بینداز تا فهم کند این نکته را که: ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست.

گفتند نگفتنده می‌گویند

گفتند: رئیس سازمان صدا و سیما ۱۰ روز است سرکار خود حاضر نشده است
نگفتند: ندیدن (آنتن‌ها و خبرچینان) همواره دلیل بر نبودن نیست
می‌گویند: سنگ مفت گنجشک مفت، حرف مفت و مفت حرف زدن مالیات ندارد.
گفتند: تغییرات اساسی بزودی در صدا و سیما صورت می‌پذیرد، دگرگون شدن ساختار و جابجایی مدیران ارشد.
نگفتند: منبع این ادعا چیست و نیفزودند چرا؟
می‌گویند: اگر فلان مطلب برای شما آب ندارد برای ما نان دارد.
گفتند: معاونت خبر کوچک می‌شود، مدیران نگرانند و رأس مدیریت ساکت
نگفتند: انگیزه خبررسانی، اطلاع‌رسانی و تلاش جهت تعمیق بینش و نگرش مردم چرا کاستی نگرفته و به چه دلیل سیاست و تدبیرهمانست که بود.
می‌گویند: ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
خواهند گفت: دروغ سیزده گفتیم
نخواهند گفت: بنیان استدلالمان چوبین و سخت بی تمکین بود.
می‌گویند: آرزو بر نونهالان (رسانه) عیب نیست.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: