تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ - ۰۰:۳۵ کد مطلب 92136

نقش پشت پرده رژیم‌صهیونیستی در تجاوز به یمن

پایگاه خبری المسیره نت یمن، روز یکشنبه در گزارشی به فعالیت های جاسوسی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در جزیره دَهلَک در دریای سرخ ما بین یمن و اریتره پرداخته و از نقش این رژیم در تجاوز به یمن پرده برداشته است. به گزارش مشرق، پایگاه خبری المسیره نت نوشت: یکی از بهانه های تجاوز و […]

پایگاه خبری المسیره نت یمن، روز یکشنبه در گزارشی به فعالیت های جاسوسی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در جزیره دَهلَک در دریای سرخ ما بین یمن و اریتره پرداخته و از نقش این رژیم در تجاوز به یمن پرده برداشته است.

به گزارش مشرق، پایگاه خبری المسیره نت نوشت: یکی از بهانه های تجاوز و حمله عربستان به یمن این ادعا بود که عربستان و متحدانش قصد دارند تا امنیت دریای سرخ و راه آبی بین المللی تنگه باب المندب را حفظ کنند و حتی مصر نیز با همین بهانه وارد ائتلاف کشورهای متجاوز به یمن شد.

اما به تازگی مرکز آمریکایی اطلاعات بین المللی «استراتفور» جزئیات تازه ای را از پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی در نزدیکی باب المندب در جزایر «دهلک» اریتره منتشر کرده است که نشان از ابعاد جدید فعالیت های اطلاعتی و جاسوسی رژیم صهیونیستی در این مجموعه جزایر است.

این درحالی است که طرف های یمنی همواره درباره مشارکت جنگنده ها و کشتی های جنگی رژیم صهیونیستی در تجاوز به یمن صحبت می کنند.

برخی منابع تاکید کرده اند که جنگنده های صهیونیستی در کشتار (مرداد ماه) غیر نظامیان یمنی در شهر ساحلی مخا که در آن ۸۸ غیر نظامی کشته و ۱۸۸ نفر دیگر زخمی شدند نقش داشته اند.
بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی با انتشار سیستم های پیشرفته جاسوسی در بخش های مختلف جزیره به شنود کشتی هایی که از تنگه باب المندب و دریای سرخ عبور می کنند می پردازند.

این پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی همچنین با داشتن مرکز کنترل و رصد در دریای سرخ به تجهیز زیر دریایی های رژیم صهیونیستی دارای کلاهک هسته ای که در دریای سرخ به کنترل ناوگان دریای کشورهایی که از تنگه باب المندب عبور می کنند می پردازد.

این پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی که دومین پایگاه بزرگ دریایی رژیم صهیونیستی پس از پایگاه دریایی آن ها در سرزمین های اشغالی به شمار می آید، ده ها جنگنده، هواپیما، ناوشکن و زیردریایی های هسته ای نگهداری می شود .

مجموعه جزایر دهلک که شامل یکصد جزیره کوچک می شود، با مسافتی حدود ۷۰۰ کیلومتر درفاصله ۴۵ کیلومتری سواحل اریتره واقع شده است.

رژیم صهیونیستی بر اساس قرار دادی با کشور اریتره این پایگاه نظامی را در مجموعه جزایر دهلک برپا کرده است.

تجاوز نظامیان سعودی به یمن که تاکنون هزاران کشته و زخمی برجای گذاشته است، به عقیده بسیاری از کارشناسان یک بن بست نظامی برای متجاوزان به شمار می آید.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: