تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ - ۰۰:۲۸ کد مطلب 92138

استقبال کری و لاوروف از توقف درگیری‌ها در قره باغ

وزرای خارجه آمریکا و روسیه طی یک تماس تلفنی در مورد موضوعات مختلف از جمله وضعیت مناقشه قره باغ و آتش‌بس در سوریه گفت‌وگو کردند. به گزارش مشرق، وزرای خارجه آمریکا و روسیه روز یکشنبه تلفنی در مورد اوضاع منطقه ناگورنو قره باغ و همچنین وضعیت آتش‌بس در سوریه، صحبت کردند. به نوشته سایت شبکه […]

وزرای خارجه آمریکا و روسیه طی یک تماس تلفنی در مورد موضوعات مختلف از جمله وضعیت مناقشه قره باغ و آتش‌بس در سوریه گفت‌وگو کردند.

به گزارش مشرق، وزرای خارجه آمریکا و روسیه روز یکشنبه تلفنی در مورد اوضاع منطقه ناگورنو قره باغ و همچنین وضعیت آتش‌بس در سوریه، صحبت کردند.

به نوشته سایت شبکه اسکای‌نیوز، جان کری و سرگئی لاوروف در این تماس تلفنی از توقف درگیری‌ها در ناگورنو قره باغ استقبال کرده‌اند.

این منطقه مورد مناقشه در دو دهه گذشته شاهد آتش‌بسی شکننده بین جمهوری آذربایجان و نیروهای جمهوری‌خودخوانده ناگورنو قره باغ که تحت حمایت ارمنستان قرار دارد، بوده است. هفته گذشته در جریان شدیدترین درگیری‌های بیست سال اخیر قره باغ، بیش از ۳۰ نفر از نیروهای طرفین کشته شدند.

درگیری‌ها در چند روز اخیر متوقف شده و منطقه قره باغ تقریبا آرام شده است.

کری و لاوروف در این تماس در مورد سوریه نیز صحبت و بر لزوم تداوم همکاری واشنگتن و مسکو برای پایدار ماندن آتش‌بس در سوریه تأکید کرده‌اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: