تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ - ۰۶:۲۷ کد مطلب 92175

جنگنده‌های ائتلاف قبل از آتش‌بس، یمن را بمباران کردند

جنگنده های ائتلاف تحت رهبری عربستان، قبل از آغاز اجرای آتش بس در یمن، مناطقی در این کشور فقیر عربی را بمباران کردند. به گزارش مشرق، گزارش ها از یمن، دقایقی قبل از اجرایی شدن آتش بسی به ابتکار سازمان ملل متحد، حاکی از بمباران مناطق مختلف یمن توسط جنگنده های ائتلاف تحت رهبری عربستان […]

جنگنده های ائتلاف تحت رهبری عربستان، قبل از آغاز اجرای آتش بس در یمن، مناطقی در این کشور فقیر عربی را بمباران کردند.

به گزارش مشرق، گزارش ها از یمن، دقایقی قبل از اجرایی شدن آتش بسی به ابتکار سازمان ملل متحد، حاکی از بمباران مناطق مختلف یمن توسط جنگنده های ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی است.

اجرای این آتش بس قرار است از ساعت ۲۱ به وقت گرینویچ روز یکشنبه برابر با ۰۱:۳۰ بامداد دوشنبه آغاز شود.

خبرگزاری فرانسه، بامداد دوشنبه گزارش داده جنگنده های ائتلاف، به منظور جلوگیری از پیشروی مبارزان انصارالله به سمت یک پایگاه نظامی پیشتر تصرف شده توسط نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی، نخست وزیر مستعفی و فراری یمن،منطقه السروه، در حومه استان مأرب را بمباران کرده اند.

همزمان، گزارش هایی هم از بمباران استان جوف دریافت شده است.

به گفته خبرنگار خبرگزاری فرانسه، درگیری های پراکنده و تبادل آتش توپخانه ای و خمپاره ای میان نیروهای انصارالله و نیروهای وابسته به منصور هادی در منطقه«السروه»، کماکان ادامه دارد. 

علی رغم این، ساکنان صنعا، پایتخت یمن، در حال گذراندن شبی آرام هستند و خبری از صدای جنگنده های ائتلاف نیست.

عربستان سعودی، از فروردین ماه سال گذشته، حملات هوایی در یمن را برای بازگرداندن قدرت به عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن آغاز کرد.

این حملات به کشته شدن هزاران غیرنظامی منجر شده است. ده ها هزار نفر هم زخمی و آواره شده اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: