تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ - ۰۶:۱۲ کد مطلب 92179

چهره ۱۲ تیم راه یافته به مسابقات هندبال المپیک ریو مشخص شد

با پایان مسابقات هندبال مرحله دوم انتخابی المپیک، چهره ۱۲ تیم نهایی حاضر در المپیک ۲۰۱۶ برزیل مشخص شد. به گزارش مشرق، با اتمام مسابقات هندبال مرحله دوم انتخابی المپیک و پایان رقابت‌ها در ۳ گروه حاضر در این مرحله، چهره ۶ تیم راه یافته از این مسابقات به المپیک مشخص شد و به این […]

با پایان مسابقات هندبال مرحله دوم انتخابی المپیک، چهره ۱۲ تیم نهایی حاضر در المپیک ۲۰۱۶ برزیل مشخص شد.

چهره 12 تیم راه یافته به مسابقات هندبال المپیک ریو مشخص شدبه گزارش مشرق، با اتمام مسابقات هندبال مرحله دوم انتخابی المپیک و پایان رقابت‌ها در ۳ گروه حاضر در این مرحله، چهره ۶ تیم راه یافته از این مسابقات به المپیک مشخص شد و به این ترتیب علاوه بر برزیل، فرانسه، آرژانتین، آلمان، قطر و مصر که پیش از این جواز حضور در المپیک را کسب کرده بودند، لهستان، تونس، دانمارک، کرواسی، اسلوونی و سوئد نیز راهی برزیل خواهند شد.

با این ترکیب هر سه تیم فرانسه، سوئد و کرواسی که در المپیک لندن ۲۰۱۲ مدال‌های طلا، نقره و برنز را کسب کردند می‌توانند مجددا برای کسب مدال بعدی المپیک در خط استارت قرار بگیرند.

البته نباید از پدیده تازه بازگشته به صدر هندبال جهان یعنی آلمان پرقدرت، قهرمان ۲۰۱۶ اروپا  و همچنین تیم نایب قهرمان ۲۰۱۵ جهان یعنی قطر چند ملیتی هم غافل شد.

مسابقات المپیک ۲۰۱۶ ریو در رشته هندبال با حضور ۱۲ تیم مردان و ۱۲ تیم زنان یک روز پس از مراسم افتتاح المپیک یعنی از ۱۶ تا ۳۱ مرداد ماه در المپیک پارک ریو آغاز می‌شود.

قرعه‌کشی هندبال المپیک ۲۰۱۶ روز جمعه ۱۰ اردیبهشت در ریودو ژانیرو انجام می‌شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: