تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ - ۱۱:۱۶ کد مطلب 92183

وضعیت ناگوار صدها پناهجو در مرز مقدونیه با یونان

صدها پناهجو که برای عبور به خاک یونان در مقدونیه بسر می برند از سوی نیروهای پلیس این کشور مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.  به گزارش مشرق به نقل از رسانه های بین المللی، در حمله دیروز یکشنبه پلیس مقدونیه به پناهجویان در مرز با یونان بیش از ۳۰۰ تن از پناهجویان مجروح شدند. […]

صدها پناهجو که برای عبور به خاک یونان در مقدونیه بسر می برند از سوی نیروهای پلیس این کشور مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

 به گزارش مشرق به نقل از رسانه های بین المللی، در حمله دیروز یکشنبه پلیس مقدونیه به پناهجویان در مرز با یونان بیش از ۳۰۰ تن از پناهجویان مجروح شدند.

گاردین  در این باره به نقل از منابع یونانی اعلام کرد که پلیس مقدونیه برای عقب راندن صدها پناهجو به سمت مرز یونان از گاز اشک آور ، نارنجک صوتی و گلوله های پلاستیکی استفاده کرد.

اما مقام های مقدونیه تنها استفاده پلیس از گاز اشک آور را تایید کردند.

دولت یونان این اقدام پلیس مقدونیه را خطرناک و تاسف بار توصیف و آن را رد کرد.

بیش از ۱۰ هزار پناهجو از ماه فوریه (بهمن ۹۴) تا کنون و پس از بسته شدن گذرگاه های مرزی بالکان و مسدود شدن مسیرهای حرکت آنان به سمت اروپای مرکزی و غربی ، در پست مرزی «ایدومینی» یونان سرگردان مانده اند.

«اکیلس تزیموس» یکی از اعضای سازمان پزشکان بدون مرز به رویترز گفته که از تعداد بیش از ۳۰۰ مجروحی که تحت مداوا قرار گرفتند ، بیش از ۳۰ از آنان بر اثر اصابت گلوله پلاستیکی مجروح شدند. وی افزود که حدود ۲۰۰ تن نیز بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار مشکلات تنفسی شدند.

در سال گذشته بیش از یک میلیون پناهجو و عمدتا از طریق یونان وارد اروپا شده اند. اتحادیه اروپا توافق جدیدی را اجرا می کند که طبق آن پناهجویان تازه وارد در یونان چنانچه واجد معیارهای لازم نباشند به ترکیه بازگردانده می شوند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: