تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ - ۱۳:۲۴ کد مطلب 92218

اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار بابت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

نمایندگان مجلس مصوب کردند که معادل ریالی مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی بابت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خصوصی و تعاونی اختصاص یابد. به گزارش مشرق، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (دوشنبه) پارلمان و در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل‌کشور تبصره ۴ این لایحه را […]

نمایندگان مجلس مصوب کردند که معادل ریالی مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی بابت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خصوصی و تعاونی اختصاص یابد.

به گزارش مشرق، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (دوشنبه) پارلمان و در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل‌کشور تبصره ۴ این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، معادل ریالی مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی بابت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خصوصی و تعاونی اختصاص می‌یابد. مبلغ ارزی مذکور برای صندوق توسعه ملی بازگشت از منابع محسوب می‌شود.

نمایندگان مقرر کردند در سال ۱۳۹۵ مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به صورت تسهیلات در اختیار بانک کشاورزی قرار می‌گیرد. تضمین اعتبارات مذکور به عهده دولت است.

با توجه به اینکه این ماده مغایر قانون برنامه پنجم توسعه بود، لذا به دو سوم رأی نمایندگان نیاز داشت که وکلای ملت نیز با ۱۵۷ رأی موافق، ۱۳ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از ۲۱۲ نماینده حاضر در صحن علنی، این ماده را به تصویب رساندند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: