تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ - ۱۰:۲۰ کد مطلب 92232

زندگی دختری مسلمان در میان مسیحیان + عکس

مریم تیجانی دختر مسلمان جامائیکایی است که در جامعه مسیحیان جامائیکا بزرگ شده است. او زندگی خود در این جامعه را روایت می کند و حرفهای جالبی درباره حضور محجبه در جوامع مسیحی و همچنین تفریحات سالم می زند…

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از jamaica-gleaner.com، مریم تیجانی دختر مسلمان جامائیکایی است که در جامعه مسیحیان جامائیکا بزرگ شده است.

او درباره دوران کودکی‌اش می‌گوید: در مدرسه ابتدایی همه چیز ساده بود زیرا ما هنوز کودکان بی‌گناهی بودیم که می‌خواستیم فقط بازی کنیم. اما بزرگتر که شدم دوست داشتم وقت بیشتری را در سمینار‌ها و مدارس اسلامی بگذرانم تا بتوانم بیشتر در کنار مسلمانان باشم.

نخستین حجاب

او درباره روز اول ورود به مدرسه با حجاب و پوشش اسلامی می‌گوید: به یاد می‌آورم که در روز اول کمی نگران بودم زیرا نگاه‌ها به سمت من بود. اما کم کم متوجه شدم که مردم جامائیکا آدم‌های کنجکاوی هستند، خصوصا درباره چیز‌هایی که قبلا ندیده‌اند. وقتی وارد مدرسه شدم بعضی از دختران دانش آموز به من نزدیک شده و درباره لباس متفاوتم از من پرس و جو کردند. در آن لحظه بود که اضطرابم کاملا از بین رفت و به آن‌ها اجازه دادم سئوالاتشان را آزادانه پرسیده و با من معاشرت داشته باشند.

تیجانی به مدرسه اختصاصی دختران رفته تا از فضای سالمتری در روابط اجتماعی برخوردار باشد. او معتقد است که رفتن به مدرسه دخترانه بدون حضور پسران برای او بسیار مفید بوده است.

تفریحات اسلامی

تیجانی می‌گوید: به عنوان یک مسلمان می‌گویم که اسلام راه زندگی است و باید تصمیم محکمی درباره دین بگیرید. من به عنوان یک مسلمان تفریح و سرگرمی نیز دارم و اسلام به معنای تحریم خوشی نیست. اما آنچه که دوستان غیرمسلمانم سرگرمی تلقی می‌کنند توجه مرا به خود جلب نمی‌کند. برای همین دوستان غیرمسلمانم می‌دانند که اگر می‌خواهند برنامه‌ای بریزند و من نیز جزء این برنامه باشم باید فاقد رقص و آواز، میهمانی‌ها، مشروبات الکلی و سیگار کشیدن باشد، بلکه باید شامل رفتن به سینما و غذا خوردن در یک رستوران باشد.

انتخاب دین اسلام

تیجانی در خانواده‌ای نیجریه‌ای به دنیا آمده و تمام عمرش مسلمان بوده و با وجود اینکه در جامعه‌ای مسیحی بزرگ شده اما هرگز به فکر تغییر دین خود نبوده است.

او درباره انتخاب مذهب می‌گوید: من همیشه به مردم می‌گویم که هر چند مسلمان به دنیا آمده‌ام اما دین اسلام را انتخاب کرده‌ام. بخشی از دین اسلام وظیفه مطالعه را بر دوش شما می‌گذارد و اینکه چشم و گوش بسته سخنان رهبران دینی را نپذیریم. بنابراین من درباره ادیان و مکاتب مختلف مثل مسیحیت یا هندویسم چه در کلاس و چه خارج از کلاس درس مطالعه کرده‌ام. من درباره مسیحیت از دوستان مسیحی‌ام سئوال می‌کنم اما همیشه به اصول اسلام و یگانگی خدا برمی‌گردم. چیزی که دین اسلام به آن پرداخته است. من هرگز به فکر تغییر دین خود نبوده‌ام. من همیشه به مردم می‌گویم: من عاشق دین اسلام هستم. این دین معرف من است و من همانگونه که هیچ تردیدی در قلبم ندارم، هرگز دینم را تغییر نمی‌دهم.
منبع:حوزه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: