تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ - ۱۶:۲۷ کد مطلب 92248

جزئیات قرارداد نیمار با بارسلونا لو رفت

به گزارش مشرق، سایت «فوتبال لیکس» که تاکنون جزئیات قرارداد فوتبالیست‌های نامداری همچون گرث بیل، تونی کروس، مسعوت اوزیل و لوئیز سوارز را فاش کرده، این‌بار پرده از جزئیات یکی از بحث‌برانگیزترین قراردادهای تاریخ فوتبال برداشت و آن فاش کردن جزییات قرارداد نیمار با بارسلوناست. نیمار از همان روز اول پیوستنش از سانتوس به بارسلونا، […]

به گزارش مشرق، سایت «فوتبال لیکس» که تاکنون جزئیات قرارداد فوتبالیست‌های نامداری همچون گرث بیل، تونی کروس، مسعوت اوزیل و لوئیز سوارز را فاش کرده، این‌بار پرده از جزئیات یکی از بحث‌برانگیزترین قراردادهای تاریخ فوتبال برداشت و آن فاش کردن جزییات قرارداد نیمار با بارسلوناست.

نیمار از همان روز اول پیوستنش از سانتوس به بارسلونا، بحث در مورد قراردادش مطرح است و باشگاه بارسلونا به نوعی به مخفی‌کاری در مورد رقم پرداخت واقعی به این بازیکن متهم است. حالا سایت «فوتبال لیکس» از جزئیات قرارداد ۱۳ صفحه‌ای مهاجم برزیلی آبی‌و‌اناری‌ها پرده‌برداری کرد.

پای این قرارداد را که در ماه ژوئن ۲۰۱۳ بسته شده، خوسپ ماریا بارتومئو رئیس کنونی باشگاه بارسلونا، ساندور روسل رئیس پیشین باشگاه بارسلونا، نیمار و پدرش که نقش مدیر برنامه‌هایش دارد، امضا کرده‌اند. این قرارداد بلند و پیچیده بندهای زیادی دارد و تمامی احتمالات در آن در نظر گرفته شده است. نیمار در زمان پیوستنش به بارسلونا ۸٫۵ میلیون یورو پاداش امضای قرارداد دریافت کرده و خود را تا ماه ژوئن ۲۰۱۸ به کاتالان‌ها متعهد کرده است.

در این قرارداد حقوق نیمار پنج میلیون یورو در هر فصل عنوان شده که برای بازیکنی با چنین کیفیتی رقم کمی به نظر می‌آید، هرچند بندهایی در قرارداد این بازیکن وجود دارد که می‌تواند به طور قابل‌توجهی دستمزد وی را با افزایش روبه‌رو کند.

بر اساس بندهایی که در این قرارداد هست، نیمار در کل دورانی که در بارسلونا خواهد بود حداقل ۴۹٫۵ میلیون یورو به دست خواهد آورد. اگر بر اساس بندهای موجود در این قرارداد و به‌علاوه حقوق ابتدایی، دستمزد وی به رقم موردنظر نرسد، باشگاه بارسلونا این اختلاف رقم را جبران خواهد کرد.

بندهای قرارداد نیمار با بارسلونا به شرح زیر است:

۱- اگر نیمار در ۶۰ درصد بازی‌ها (حداقل ۴۵ دقیقه از هر بازی) بازی کند، بارسلونا متعد می‌شود به وی مبلغ یک میلیون و ۶۲ هزار و پانصد یورو پرداخت کند.

۲- هر فصلی که بارسلونا سهیمه حضور در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند، این بازیکن برزیلی ۶۳۷ هزار و ۵۰۰ یورو نصیبش خواهد شد. این بند از قرارداد در صورتی عملی می‌شود که بارسا به طور مستقیم به لیگ قهرمانان راه پیدا کند نه از طریق بازی‌های پلی‌آف.

۳- هر فصل از لیگ قهرمانان اروپا که بارسلونا از مرحله گروهی صعود کند، نیمار ۴۲۵ هزار یورو به عنوان پاداش دریافت خواهد کرد.

۴- در هر قهرمانی بارسلونا نیمار پاداش مختلفی دریافت می‌کند. بر این اساس قهرمانی در لالیگا ۶۳۷ هزار و ۵۰۰ یورو برای نیمار به ارمغان خواهد آورد و قهرمانی در هر یک از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا و جام حذفی اسپانیا ۸۵۰ هزار یورو به حساب وی واریز خواهد کرد.

در پایان این گزارش آمده است:

اگر نیمار هم در کمتر از ۵۰ درصد بازی‌ها حضور داشته باشد، این بار از رقم پرداختی به وی کاسته می‌شود.

اگر ستاره برزیلی بارسا موفق به کسب توپ طلا یا همان عنوان بهترین بازیکن جهان شود، پاداش ۴۲۵ هزار یورویی دریافت خواهد کرد.

در نهایت هم رقم فسخ قرارداد وی ۱۹۰ میلیون یورو عنوان شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: