تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ - ۱۶:۲۶ کد مطلب 92249

زمان رسیدگی به پرونده شکایت ایران به CAS

یکی از وکلای باشگاه‌های ایرانی در پرونده شکایت از AFC به CAS گفت که پروسه زمانی تشکیل جلسه دادگاه عالی ورزش سه تا چهار ماه خواهد بود. به گزارش مشرق، آرش نجفی در مورد اینکه پروسه شکایت فدراسیون فوتبال از رای AFC در خصوص بازی‌کردن تیم‌های ایرانی و عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا در کشوری […]

یکی از وکلای باشگاه‌های ایرانی در پرونده شکایت از AFC به CAS گفت که پروسه زمانی تشکیل جلسه دادگاه عالی ورزش سه تا چهار ماه خواهد بود.

به گزارش مشرق، آرش نجفی در مورد اینکه پروسه شکایت فدراسیون فوتبال از رای AFC در خصوص بازی‌کردن تیم‌های ایرانی و عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا در کشوری بی‌طرف، در چه مرحله‌ای قرار دارد، گفت: با توجه به تعاملاتی که فدراسیون فوتبال با AFC دارد تصمیم بر این شد که باشگاه‌ها نسبت به تصمیم AFC به دادگاه عالی ورزش ( CAS) شکایت کنند. در هفته گذشته این کار صورت گرفت و این موضوع یک تصمیم هوشمندانه بود.

وی افزود: درحال حاضر CAS اعتراض باشگاه‌های ایرانی را دریافت کرده و در مرحله بعد، از طرفین می‌خواهد که داورهایی را مشخص کنند. فعلا جهانگیر بیگلری به عنوان داور، مورد تایید باشگاه‌های ایرانی است اما احتمال دارد وی توسط CAS به دو دلیل رد شود. اول اینکه چون تابعیت ایرانی دارد و دوم اینکه اگر اشتباه نکنم در AFC دارای سمت و مسئولیتی بوده که این موضوع در تعارض با منافع کنفدراسیون فوتبال آسیا است. اگر داوری بیگلری از سوی دادگاه عالی ورزش رد شود  باید داوری را معرفی کنیم که کاملا مستقل بوده و و به ویژه تحت تاثیر عربستانی‌ها قرار نگیرد.

یکی از وکلای باشگاه‌های ایرانی در پرونده شکایت از AFC به CAS در مورد اینکه چقدر زمان می‌برد تا این پرونده به صدور رای برود، تأکید کرد: حدود ۳ تا ۴ ماه طول می‌کشد تا جلسه رسیدگی به این پرونده تشکیل شده و حدود ۶ تا ۱۲ ماه هم زمان می‌برد تا منجر به صدور رای شود. با این حال ما همه تلاش خود را می‌کنیم تا پروسه رسیدگی و صدور رای این پرونده سریع‌تر انجام شود.

نجفی که به همراه رضا جاودانی مسئولیت این کار را برعهده دارد، در مورد اینکه آیا بهتر نبود همان موقع که کمیته اجرایی AFC شرایط برای فدراسیون فوتبال در نظر گرفت، به CAS شکایت می‌کردیم و زمان را از دست نمی‌دادیم، گفت: ما زمان از دست ندادیم چون از نظر قانونی نمی‌شد از کمیته‌ اجرایی و مسابقات که جزو بدنه‌های AFC هستند به CAS اعتراض کرد و اگر هم الان اعتراضی صورت گرفته مربوط به تصمیم AFC در این خصوص بوده است.

وی در پاسخ به این پرسش که در صورت همگروهی تیم‌های ملی ایران و عربستان و شکایت عربستانی‌ها آیا این امکان وجود دارد که تیم‌های ملی دو کشور همچون باشگاه‌ها در زمین بی‌طرف با یکدیگر بازی کنند، گفت: هر چیزی امکان دارد اما در صورت این اتفاق، فیفا تصمیم‌گیری می‌کند نه AFC. همه تلاش ما این است که این پرونده تا شهریور ماه که دیدارهای مقدماتی جام جهانی برگزار می‌شود توسط CAS منجر به صدور رای شود و اگر این موضوع تحقق پیدا کند بعید است فیفا بخواهد تجربه AFC را که با روح ورزش و فوتبال منافات دارد تکرار کند. ضمن اینکه اگر فیفا زودتر از صدور رای CAS خواست به مسئله تیم‌های ملی ایران و عربستان در صورت همگروهی ورود کند، فدراسیون فوتبال می‌تواند بلافاصله وارد عمل شده و به طور رسمی فیفا را در جریان شکایت باشگاه‌های ایرانی از AFC به CAS به دلیل موضوعی مشابه قرار دهد که این موضوع قطعا در تصمیم‌گیری احتمالی فیفا اثر می‌گذارد.

وکیل باشگاه‌های ایرانی اظهار داشت: در این جا چیزی که اهمیت زیادی دارد این است که اعتراض به رای‌ AFC به  CAS نشان می‌دهد باشگاه‌ها به دنبال احقاق حقوق تضییع شده خود هستند و در این زمینه قصد ندارند کوتاه بیایند چون ممکن است روابط کشورهای ایران و عربستان نیز در فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا شرایط مشابهی داشته باشد و بازهم AFC حقوق نمایندگان فوتبال ایران در آن رقابت‌ها را ضایع کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: