تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ - ۲۰:۲۷ کد مطلب 92309

فعالیت سامانه بارشی در اغلب نقاط کشور

با ورود سامانه بارشی از غرب به کشور، انتظار می‌رود، از امروز تا جمعه هفته جاری این سامانه سبب بارش باران، رگبار و رعدوبرق در غرب، جنوب غرب، شمال غرب، مناطق مرکزی و دامنه‌های البرز مرکزی شود و از اواخر وقت سه‌شنبه نیز در مناطق شمال شرق کشور سبب بارش باران و رگبار و رعدوبرق […]

با ورود سامانه بارشی از غرب به کشور، انتظار می‌رود، از امروز تا جمعه هفته جاری این سامانه سبب بارش باران، رگبار و رعدوبرق در غرب، جنوب غرب، شمال غرب، مناطق مرکزی و دامنه‌های البرز مرکزی شود و از اواخر وقت سه‌شنبه نیز در مناطق شمال شرق کشور سبب بارش باران و رگبار و رعدوبرق شود.

به گزارش مشرق، تصاویر ماهواره‌ای و اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد سامانه بارشی که بعدازظهر روز گذشته از شمال غرب و غرب وارد کشور شده در مناطق مذکور، مرکز کشور و تهران سبب بارش باران شده است.

انتظار می‌رود، دامنه فعالیت این سامانه بتدریج به جنوب غرب کشور گسترش یابد و از امروز تا روز جمعه به تناوب سبب بارش باران یا رگبار و رعدوبرق در غرب، جنوب غرب، شمال غرب، مناطق مرکزی کشور، دامنه‌های البرز مرکزی شود و از اواخر وقت سه‌شنبه نیز در مناطق شمال شرق کشور سبب بارش باران و رگبار و رعد و برق شود.

بیشینه بارش مورد انتظار این سامانه از بعد از ظهر امروز دوشنبه تا روز جمعه در جنوب آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و شمال خوزستان خواهد بود.

در این مدت در مناطق یاد شده بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و در مناطق مستعد بارش با تگرگ پیش‌بینی می‌شود ضمن آنکه آب‌گرفتگی یا سیلابی شدن رودخانه‌ها در حوزه آبریز غرب و جنوب غرب کشور از پیامدهای آن خواهد بود.

امروز دوشنبه شدت بارش در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، شمال کرمانشاه است و پیش‌بینی می‌شود روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری شدت بارش‌ها در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام، لرستان، جنوب آذربایجان غربی، کرمانشاه و نیمه غربی کردستان باشد.

آسمان استان تهران روز آینده نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود همچنین روز چهارشنبه هفته جاری آسمان تهران نیمه‌ابری در برخی ساعات ابری همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد در برخی ساعات پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما در این استان فردا به ترتیب ۲۱ و ۱۱ درجه است.

در ۲۴ ساعت آینده استان‌های خوزستان با دمای ۳۳ درجه بالای صفر و هرمزگان با دمای ۳۱ درجه بالای صفر گرمترین استان‌های کشور و همدان با دمای ۳ درجه بالای صفر خنک‌ترین استان کشور خواهد بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: