تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ - ۲۲:۰۴ کد مطلب 92327

برگزاری کنسرت در دانشگاه‌ها ممنوع است

رئیس نهاد رهبری ولی فقیه در دانشگاه‌ها گفت: براساس سند موسیقی، برگزاری کنسرت در دانشگاه‌ها ممنوع است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، حجت الاسلام والمسلمین محمدیان گفت : موضوع موسیقی سال‌ها قبل هم مورد توجه بود و با توجه به اختلاف نظری که درباره برگزاری کنسرت ها و نوع موسیقی در دانشگاه ها بود، لازم است […]

رئیس نهاد رهبری ولی فقیه در دانشگاه‌ها گفت: براساس سند موسیقی، برگزاری کنسرت در دانشگاه‌ها ممنوع است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، حجت الاسلام والمسلمین محمدیان گفت : موضوع موسیقی سال‌ها قبل هم مورد توجه بود و با توجه به اختلاف نظری که درباره برگزاری کنسرت ها و نوع موسیقی در دانشگاه ها بود، لازم است که سیاست گذاری در این رابطه صورت گیرد.

وی گفت: وزارتخانه های علوم و بهداشت، دانشگاه آزاد و نهاد رهبری ولی فقیه در دانشگاه ها متولی این سند هستند و این سند با همکاری آن ها تصویب و به دانشگاه ها ابلاغ شده است.

محمدیان در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سیما مبنی بر اینکه چه نوع موسیقی باید در دانشگاه ها وجود داشته باشد افزود:‌ در دانشگاه ها باید از موسیقی فاخر و متعالی که از نظر محتوایی و مسائل شرعی تعریف درستی داشته باشد استفاده شود، چرا که دانشگاه‌ها یک محیط علمی هستند و برگزاری کنسرت با فضای علمی سازگار نیست.

وی تاکید کرد: باید موسیقی عالی و فاخر را تقویت کنیم.

محمدیان گفت: برای این تصویب این سند اختلاف نظری وجود نداشت و تمامی موارد و موضوعات آن به صورت اجماعی مورد تایید و به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

سند موسیقی اواخر پارسال تصویب و به دانشگاه های ابلاغ شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: