تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ - ۱۹:۵۷ کد مطلب 92345

امام خمینی (ره) :وضع معیشت بد است که اینهمه جنایات و مفاسد به وجود می آورد.

آقایان در کاخ های خود نشسته اند می گویند ملت مترقی، ملت مترقی از گرسنگی می میرد؟! امیراسلام علی علیه السلام نان جو می خورد. برای مهمانی یی که به افتخار اربابان خود ترتیب می دهند، پانصد هزار تومان، یک میلیون تومان یا بیشتر خرج می کنند و مرتب دم از برنامه مترقی می زنند.

بازخوانی سخنان تاریخی امام در ۲۱ فروردین ۴۳

نگاهی به دیدگاه امام در خصوص مشکلات اجتماعی( بیکاری، فقر و فحشا و…) و ریشه و راه حل آنها

والله اسلام تمامش سیاست است، اسلام را بد معرفی کرده اند، سیاست مدن از اسلام سرچشمه می گیرد.

من از آن آخوندها نیستم که در اینجا بنشینم و تسبیح دست بگیرم، من پاپ نیستم که فقط روزهای یکشنبه مراسمی انجام دهم و بقیه اوقات برای خودم سلطانی باشم و به امور دیگر کاری نداشته باشم، پایگاه استقلال اسلامی اینجاست، باید این مملکت را از این گرفتاری ها نجات داد.

نمی خواهند این مملکت اصلاح بشود، اجانب نمی خواهند مملکت آباد شود، اینها حتی آب هم برای این ملت تهیه نکرده اند، آبی که ما در قم از آن استفاده می کنیم در اروپا حتی به حیواناتشان هم نمی دهند.

️اگر راست می گویند برای بیکاران کار پیدا کنند، این جوان (اشاره به یکی از دانشجویان) بعد از بیست سال تحصیل کار می خواهد، فردا که فارغ التحصیل می شود سرگردان است، اگر معاشش فراهم نشود نمی تواند دین خود را حفظ کند.

️شما خیال می کنید آن دزدی که شبها از دیوار با آنهمه مخاطرات بالا میرود و یا زنی که عفت خود را می فروشد، تقصیر دارد؟ وضع معیشت بد است که اینهمه جنایات و مفاسد که شب و روز در روزنامه ها می خوانید به وجود می آورد.

وقتی که در زندان بودم خبر آوردند که سرمای همدان به ۳۳ درجه رسیده، بعد خبر آوردند که دو هزار نفر از سرما تلف شده اند، در آن حالت من دستم بسته بود، چه می توانستم بکنم؟ این تازه در همدان بود، البته در تهران و شهرهای دیگر هم تلفاتی بود، دولت چه اقدامی نمود؟ در یک چنین وضع برای استقبال از اربابان خود با طیاره از هلند گل می آورند، پول ملت فقیر را تلف می کنند، اجاره هواپیما که از هلند گل می آورد سیصد هزار تومان است جبران کنید غلطهای خود را، اسلام را رعایت کنید.

در ایام گرفتاری، در روزنامه اطلاعات درباره وضع مادی و بهداشتی مردم جنوب مطلبی خواندم، تعجب کردم چگونه این مطلب را گذاشته بنویسد، یکی از خبرنگاران پس از بازدید از وضع مردم جنوب چنین نوشته بود که در جنوب ایران در دهات اصلاً از دکتر و دارو خبری نیست، آب وجود ندارد و یک ده اکثر مردمش کور بودند، خلاصه از کلیه وسایل و نیازمندی های اولیه زندگی محروم بودند، آنوقت در کنفرانس اکافه که نمایندگان دول دنیا جمع شده بودند که فکری برای وضع اقتصاد دول بکنند – اگر بخواهند عمل بکنند – در صورتی که اعضای شرکت کننده چه از کشورهای کوچک و چه بزرگ همه دم از اشکالات اقتصادی خود می زنند، هیأت نمایندگی ایران اظهار می کند که وضع اقتصادی ایران کمال مطلوب است و هیچ عیب و نقصی ندارد. آیا وضع اقتصادی انگلستان بد است ایران خوب است؟! وضع اقتصادی هندوستان بعد از آنهمه پیشرفت بد است ایران خوب است؟! همین طور ژاپن وضع اقتصادیش بد است ایران خوب است؟!

آقایان در کاخ های خود نشسته اند می گویند ملت مترقی، ملت مترقی از گرسنگی می میرد؟! امیراسلام علی علیه السلام نان جو می خورد. برای مهمانی یی که به افتخار اربابان خود ترتیب می دهند، پانصد هزار تومان، یک میلیون تومان یا بیشتر خرج می کنند و مرتب دم از برنامه مترقی می زنند.
می گویند کشور ما در ردیف کشورهای طراز اول است مگر با رفتن چند زن به مجلس مملکت مترقی می شود، مملکت با برنامه های اسرائیل درست نخواهد شد. اسلام برای تمام زندگی انسان از روزی که متولد می شود تا موقعی که وارد در قبر شود، دستور و حکم دارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: