تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ - ۰۷:۱۵ کد مطلب 92386

آگاهی اسرائیل از توافق عربستان و مصر

روزنامه الاهرام مصر نوشت اسرائیل اخیرا از توافقات مرزی مصر و عربستان آگاه بوده است. به گزارش مشرق، مصر و عربستان طی دیدار پادشاه عربستان از مصر از ایجاد یک پل زمینی بین دو کشور خبر دادند که دو کشور را به هم پیوند می‌دهد. براساس این توافق دو جزیره تیران و صنافیر در دریای […]

روزنامه الاهرام مصر نوشت اسرائیل اخیرا از توافقات مرزی مصر و عربستان آگاه بوده است.

به گزارش مشرق، مصر و عربستان طی دیدار پادشاه عربستان از مصر از ایجاد یک پل زمینی بین دو کشور خبر دادند که دو کشور را به هم پیوند می‌دهد.

براساس این توافق دو جزیره تیران و صنافیر در دریای سرخ به عربستان واگذار شدند. روزنامه الاهرام مصر با استناد به نوشته رومی کایز در سایت وای نت نوشت مصر و اسرائیل اخیرا مرزهای آبی بین مصر و عربستان را مورد بررسی قرار داده بودند و اسرائیل را از واگذاری دو جزیره نامبرده فوق به عربستان آگاه کرده بودند. این در حالی است که بررسی این امر باید در کنست رژیم صهیونیستی صورت گیرد.

صهیونیست‌ها اعلام کردند دو وزارت امور خارجه و امنیت در حال بررسی موضوع هستند و براساس نظر آنها نیازی به تغییر بندهای توافق مصر و اسرائیل نیست. زیرا سعودی ها نیز به صلح با رژیم صهیونیستی پایبندند.

صهیونیست ها طی سال‌های اخیر در اثر تغییرات منطقه بارها توافق با مصر را مورد بازبینی قرار داده‌اند. مهمترین مقطع در بازبینی این توافقات زمانی بود که اسلامگرایان در مصر روی کار آمدند و پس از آن گروه‌های تروریستی و تکفیری در شبه جزیره سینا اقدام به عملیات کردند.

در حال حاضر به دلیل روابط حسنه اسرائیل و عربستان، صهیونیست‌ها بازبینی توافقات مصر و اسرائیل را پس از واگذاری دو جزیره مصری به عربستان لازم نمی‌دانند؛ زیرا عربستان به صلح با اسرائیل پایبند است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: