تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ - ۰۷:۵۷ کد مطلب 92389

نخستین میکروسکوپ زیردریایی ساخته می‌شود

شرکت halifax میکروسکوپ زیردریایی را که می تواند آب آشامیدنی و فلوئورسانس را کشف کند طراحی می‌کند. به گزارش مشرق، آژانس آتلانتیک کانادا برای طراحی میکروسکوپ زیردریایی اعتبار نیم‌دلار به شرکت halifax اختصاص داده است این اعتبار نه تنها برای ساخت میکروسکوپ زیردریایی بلکه همچنین برای جذب متخصصان جدید که بتوانند این طراحی را تکمیل […]

شرکت halifax میکروسکوپ زیردریایی را که می تواند آب آشامیدنی و فلوئورسانس را کشف کند طراحی می‌کند.

به گزارش مشرق، آژانس آتلانتیک کانادا برای طراحی میکروسکوپ زیردریایی اعتبار نیم‌دلار به شرکت halifax اختصاص داده است این اعتبار نه تنها برای ساخت میکروسکوپ زیردریایی بلکه همچنین برای جذب متخصصان جدید که بتوانند این طراحی را تکمیل کنند و همچنین برای تبلیغات در نظر گرفته شده است. این میکروسکوپ نخستین دستگاه زیردریایی در جهان با قابلیت کشف فلورسانس خواهد بود.

این میکروسکوپ قادر به تشخیص جلبک‌های خطرناک حتی قبل از دوره شکفتگی آنها خواهد بود. این میکروسکوپ زیردریایی ۴deep in water I maging  نام گرفته است و اکنون در مرحله طراحی قرار دارد.

به گفته استیون جونز مدیر کل شرکت halifax گیاهان جلبک که مخازن آب تمیز را در معرض خطر قرار می‌دهند در یک چشم به هم زدن انتشار می‌یابند و متخصصان متعهد شدند آنها را بررسی کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: