تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ - ۱۸:۲۵ کد مطلب 92483

تردد نفتکش‌های ایرانی از پاناما آزاد شد

با توافق جدید ایران و پاناما، تردد کشتی‌های نفتکش ایرانی از کانال پاناما، ثبت کشتی و ارائه پرچم به نفتکش‌های ایرانی آزاد شد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از خبرگزاری دانشجو، با توافق جدید ایران و پاناما، تردد کشتی‌های نفتکش ایرانی از کانال پاناما، ثبت کشتی و ارائه پرچم به نفتکش‌های ایرانی آزاد شد. […]

با توافق جدید ایران و پاناما، تردد کشتی‌های نفتکش ایرانی از کانال پاناما، ثبت کشتی و ارائه پرچم به نفتکش‌های ایرانی آزاد شد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از خبرگزاری دانشجو، با توافق جدید ایران و پاناما، تردد کشتی‌های نفتکش ایرانی از کانال پاناما، ثبت کشتی و ارائه پرچم به نفتکش‌های ایرانی آزاد شد.

بر این اساس با سفر «خورج برکات پیتی» وزیر امور دریایی و دریانوردی پاناما به تهران و انجام گفتگوهای نهایی با مقامات نفتکش ایران، توافق برای تردد آزادانه کشتی‌های نفتکش ایران از کانال پاناما و استفاده از پرچم این کشور برای نفتکش‌ها حاصل شده است.

علی اکبر صفایی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران پس از دیدار با وزیر امور دریایی پاناما از آمادگی این کشور حوزه دریای کارائیب برای همکاری با ایران در زمینه های مختلف از جمله ثبت کشتی و ارائه پرچم خبر داد و گفت: نفتکش ایران می تواند در بخشهای مختلف از جمله ثبت کشتی، ارائه پرچم، ثبت شرکت و … با پاناما همکاری کند.

کشور پاناما از نظر ثبت کشتی و ارائه خدمات پرچم رتبه نخست را در جهان در اختیار دارد، این کشور تاکنون بیش از هشت هزار فروند کشتی معادل  ٢١٨ میلیون تن تناژ ناخالص را ثبت کرده که این رقم برابر ١٨ درصد ناوگان کشتیرانی جهان است.

نفتکش‌های ایرانی در دوران تحریم برای دور زدن محدودیت‌های بین‌المللی پیش روی صادرات نفت خام مجبور به استفاده از پرچم کشورهای آفریقایی همچون تانزانیا شده بودند و پاناما در این مورد با نفتکش ایران همکاری نمی‌کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: