تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ - ۲۱:۲۱ کد مطلب 92500

باران و سیل ۱۹ استان را در بر می‌گیرد

سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اخطاریه‌های روزهای گذشته اعلام کرد که به سبب بارش باران آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها در ۱۹ استان کشور پدید می‌آید. به گزارش پایگاه ۵۹۸، در اطلاعیه شماره ۹ این سازمان که روز سه‌شنبه منتشر شد به اطلاعیه روز گذشته مبنی بر آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن […]

سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اخطاریه‌های روزهای گذشته اعلام کرد که به سبب بارش باران آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها در ۱۹ استان کشور پدید می‌آید.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، در اطلاعیه شماره ۹ این سازمان که روز سه‌شنبه منتشر شد به اطلاعیه روز گذشته مبنی بر آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها بر اثر رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید اشاره شده است.

بنابر پیش‌بینی این سازمان در طی ۳ روز آینده وضعیت آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها به شرح ذیل است:

سه‌شنبه ۲۴ فروردین ماه ۹۵: آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها در خوزستان، کهگیلویه‌ وبویراحمد، چهارمحال‌ و بختیاری، ایلام، لرستان، جنوب آذربایجان‌غربی، زنجان، کردستان و کرمانشاه.

چهارشنبه ۲۵ فروردین ماه ۹۵: آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها در خوزستان، کهگیلویه‌ وبویراحمد، چهارمحال ‌و بختیاری، ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان، زنجان، مرکزی، قم، غرب اصفهان، غرب فارس، شمال بوشهر و مناطق شمالی استانهای قزوین، البرز، تهران و سمنان در دامنه های جنوبی البرز.

پنج‌شنبه ۲۶ فروردین ماه ۹۵: آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها در ایلام، خوزستان، بوشهر، کرمانشاه، زنجان، لرستان، مرکزی، همدان، غرب و جنوب فارس، کهگیلویه‌ وبویراحمد، چهارمحال ‌و بختیاری و  مناطق شمالی استانهای قزوین، البرز و تهران در دامنه های جنوبی البرز.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: در مناطق یاد شده بارش شدید باران و در نواحی کوهستانی تشکیل مه غلیظ و در گردنه‌های مرتفع در جاده‌های کوهستانی البرز و زاگرس، موجب لغزندگی جاده و کاهش دید خواهد شد. بنابراین برای اجتناب از تصادفات و کاهش خسارات در تردد جاده‌ای، توصیه می‌شود احتیاط لازم بکار گرفته شود و ضروری است از تردد و رانندگی در جاده‌های  آب گرفته و سیلابی خودداری شود.همچنین در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها از توقف طولانی و برپا کردن چادر اجتناب شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: