تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ - ۲۳:۲۵ کد مطلب 92516

افشای دفن دسته‌جمعی شیعیان توسط ارتش نیجریه

یک مقام عالی هیات تحقیقات درباره درگیری ها و خشونت های سال گذشته میان نیروهایی از ارتش نیجریه و شیعیان، از دفن دسته جمعی شیعیان بعد از این درگیری های خونین پرده برداشت. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، این مقام ارشد هیات تحقیقات خشونت های ۱۲ دسامبر نبجریه گفت: شواهد نشان می […]

یک مقام عالی هیات تحقیقات درباره درگیری ها و خشونت های سال گذشته میان نیروهایی از ارتش نیجریه و شیعیان، از دفن دسته جمعی شیعیان بعد از این درگیری های خونین پرده برداشت.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، این مقام ارشد هیات تحقیقات خشونت های ۱۲ دسامبر نبجریه گفت: شواهد نشان می دهد که در درگیری های سال گذشته میان نیروهایی از ارتش نیجریه و مردم، دستکم ۳۵۰ نفر در یک گور دسته جمعی در شمال این کشور دفن شده اند.

این مقام ارشد هیات تحقیقات افزود:‌یک روز پس از این درگیری خونین، تلفنی از جانب فردی ناشناس داشتیم که از وجود یک گور دسته جمعی خبر داد.

حمله خونین سال گذشته نظامیان ارتش نیجریه به مراسم ختمی در نیجریه بازتاب های جهانی داشت. این مراسم برای یادبود حدود ۳۰ شیعه بود که چند روز پیش از آن در جریان حمله افراد ناشناس کشته شدند. هرچند این حمله به گروه تروریستی بوکو حرام نسبت داده شده، اما گفته می شود نیروهایی از ارتش نیجریه در این اقدام دست داشته اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: