تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵ - ۱۲:۰۹ کد مطلب 92560

اعتصاب ۴۰ هزار کارگر در آمریکا کلید‌خورد

چهل هزار نیروی کار شرکت بزرگ مخابراتی آمریکا در اعتراض به عدم عقد قرار داد و بهبودی شرایط بازنشستگی و موارد دیگر قصد برگزاری اعتصاب دارند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، ۴۰ هزار کارگر شرکت مخابراتی آمریکایی «ورایزن کمیونیکیشنز» که سهم قابل توجهی از پهنای باند اینترنتی دنیا را در اختیار دارد […]

چهل هزار نیروی کار شرکت بزرگ مخابراتی آمریکا در اعتراض به عدم عقد قرار داد و بهبودی شرایط بازنشستگی و موارد دیگر قصد برگزاری اعتصاب دارند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، ۴۰ هزار کارگر شرکت مخابراتی آمریکایی «ورایزن کمیونیکیشنز» که سهم قابل توجهی از پهنای باند اینترنتی دنیا را در اختیار دارد و تلفن‌های همراه، تبلت و دیگر وسایل ارتباطی را تولید می‌کند، امروز (سه‌شنبه) از آمادگی خود برای برگزاری اعتصاب خبر دادند.
 
به نوشته خبرگزاری «یونایتدپرس» این کارگران از اوت سال ۲۰۱۵ به این سو بدون هیچ قراردادی مشغول به کار بوده‌اند.
 
آن طور که نمایندگان دو اتحادیه کارگری اعلام کردند قرار است فردا (چهارشنبه) این اعتصاب آغاز شود و کارگران در پی احقاق حقوق خود در زمینه شرایط مناسب دوره بازنشستگی  و خاتمه واگذاری مشاغل به شرکت‌های دیگر (برون سپاری) شدند.
 
بیشتر کارگران اعتصابی شرکت ورایزن که حدود ۱۷۸ هزار نفر نیروی کار دارد، در بخش تولید تلفن‌های ثابت و خدمات اینترنتی  مشغول هستند. این اعتصاب قرار است فردا از ساعت ۶صبح به وقت محلی آغاز شود.
 
در بیانیه‌ای که در این زمینه از سوی یکی از نمایندگان کارگران بخش مخابراتی آمریکا صادر شده ، آمده است: بسیاری از آمریکایی‌ها به واسطه اقدام‌های برخی از ثروتمند‌ترین شرکت‌های آمریکایی در ۳۰ سال گذشته خشمگین هستند. این شرکت بسیار سودآور  سعی دارد مردم را کم ارزش نشان دهد.
 
در آمریکا کارگرانی که عضو اتحادیه کارگری نباشند از کمترین حق و مزایا برخوردارند  و این شرکت هم برای فرار از پرداخت مزایا و حقوق کارگران سعی در بکارگیری کارگرانی دارد که عضو این اتحادیه نباشند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: