تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵ - ۱۹:۰۷ کد مطلب 92641

معادله معکوس!

۱٫ پیروزی انقلاب اسلامی ایران و نقشی که می‌توانست در منطقه و جهان ایفا کند دشمن را به هراس انداخت و با برنامه‌های مختلف از جمله جنگ نابرابر تحمیلی می‌خواست انقلاب اسلامی را سرنگون کند ولی مقاومت ۸ ساله ملت ایران دشمن را ناکام گذاشت؛ در این مقاومت ۸ ساله، هرچند ملت ایران هزینه‌هایی سنگین […]

۱٫ پیروزی انقلاب اسلامی ایران و نقشی که می‌توانست در منطقه و جهان ایفا کند دشمن را به هراس انداخت و با برنامه‌های مختلف از جمله جنگ نابرابر تحمیلی می‌خواست انقلاب اسلامی را سرنگون کند ولی مقاومت ۸ ساله ملت ایران دشمن را ناکام گذاشت؛ در این مقاومت ۸ ساله، هرچند ملت ایران هزینه‌هایی سنگین پرداخت و صدام و حزب بعث عراق در این مرحله از پای درنیامدند ولی پس از پایان جنگ، اتفاقاتی افتاد که افکار عمومی عراق و جهان‌ پذیرای سقوط صدام شد و با نابودی صدام و حزب بعث عراق، ملت مسلمان ایران به پیروزی رسید. حزب بعث عراق در پایان جنگ هیچ توجیهی برای عملکرد سیاهش نداشت و در برابر صدها سؤالی که از سوی مردم و نخبگان سیاسی آن کشور مطرح بود، سخت دچار چالش شده بود و به همین دلیل قیام‌های مردمی شکل گرفت و نتوانست در برابر آن‌ها مقاومتی از خود نشان دهد.

۲٫ بی تردید چنان‌چه در دفاع مقدس، موضوع را جدی نگرفته بودیم و به جای شعار «جنگ جنگ تا پیروزی» به شعار «جنگ جنگ تا یک پیروزی» بسنده کرده بودیم یا به‌جای بسیج همه نیروها و امکانات دولتی و مردمی، سخن از خالی بودن خزانه از ارز، زاغه‌ها از مهمات و سیلوها از ارزاق می‌رفت و قدرت دشمن در عرصه نظامی و اقتصادی را بزرگ می‌شمردیم و گفته می‌شد با ژ۳ نمی‌توان به جنگ با تانک T72 رفت، امروز نه اثری از اسلام و انقلاب بود و نه حتی اثری از ایران. امام(ره) با شعار «جنگ جنگ تا پیروزی» و «جنگ جنگ تا رفع فتنه» افقی برای ملت ترسیم کرد که جز با پیروزی در جنگ به چیز دیگری نیندیشند. امام(ره)، با رهبری‌های خود و طرح شعارهای فوق چنان آمادگی در ملت ایجاد کرد که فریاد می‌زدند: چنان‌چه این جنگ ۲۰ سال هم طول بکشد ما ایستاده‌ایم. شهید رجایی نخست وزیر وقت در این‌باره می‌گفت: اگر روزی گلوله‌هایمان تمام شود تازه جنگ ما آغاز می‌شود و ما با چنگ و دندان می‌جنگیم.

۳٫ در عرصه جنگ نرم و عرصه سیاسی نیز معادله همان معادله است؛ دشمن، اساس نظام اسلامی را نشانه رفته است و همواره به براندازی می‌اندیشد. فراموش نمی‌کنیم که دشمن در فتنه ۸۸ با جذب همه نیروهایش و کمک‌های خارجی، به بهانه واهی«تقلب» فتنه عمیقی ترتیب داد که به فضل الهی شکست خورد. متأسفانه به دلیل نگاه برخی عناصر در دستگاه قضایی یا رأفت بیش از حد، بسیاری از فتنه‌گران به سزای کامل اعمالشان نرسیدند و برخی از آن‌ها به دلیل اظهار پشیمانی صوری از زندان آزاد شدند و به‌صورت مخفی و آرام به فعالیت‌های سنگین سیاسی خود پرداختند و برخی از آن‌ها در سال ۹۲ امیدوار شدند!

این گروه که در سال ۸۸ با اتهام «تقلب» توانست فتنه‌ای را رقم زند، این بار در صدد بود با برنامه‌ریزی دقیق و با استفاده از عناصری که در قدرت داشت سناریویی طراحی کند که اکثریت مردم را در برابر رهبری و نظام قرار دهد و اتفاقی را که در سال ۸۸ ابتر مانده بود محقق کند. البته این بار ابزار ماهواره و فضای مجازی به‌ویژه تلگرام را هم به میدان آورده‌اند تا از یک سو باورهای دینی را تضعیف کنند و از سوی دیگر با طرح شبهه عدم عصمت رهبری، طرح امکان خطای رهبری را به اذهان عمومی القاء کنند و با بازسازی شبهات قبلی، مشروعیت رهبری را متزلزل سازند. از دید اینان، از جمله خطاهای رهبری هزینه کردن در مسأله هسته‌ای و تقویت بنیه نظامی و موشکی و حمایت از نهضت‌های آزادی بخش و جبهه مقاومت در منطقه و به عبارت آن‌ها دخالت در دیگر کشورها مانند سوریه، عراق، لبنان، فلسطین و یمن و… می‌باشد.

آن‌ها می‌دانستند که رهبری نظام برای فناوری هسته‌ای ارزش بسیار قائل است؛ زیرا هم مادر علوم است و هم هزینه زیادی برای آن پرداخته شده است. از این‌رو بسیار بعید می‌دانستند که رهبری نسبت به این موضوع مهم کوتاه بیایند. به همین دلیل، این گونه وانمود کردند که گشایش قفل زندگی مردم در گرو حل معضل هسته‌ای با استراتژِی «برد– برد» است و تا بخش عمده این فناوری را واگذار نکنیم تحریم‌ها برداشته نخواهد شد.

۴٫ در صورت صدور حکم حکومتی و توقف مذاکرات، فتنه‌گران ۸۸، به اهداف خویش دست می‌یافتند؛ زیرا توانسته بودند بخشی از مردم را در برابر رهبری قرار دهند و همه مشکلات اقتصادی کشور، اعم از رکود، بیکاری، تورم و رشد منفی اقتصادی را به گردن رهبری نظام انداخته، ایشان را عامل همه مشکلات معرفی کنند. طرح شعارهایی چون «شکم ما گرسنه است، ما را به هسته‌ای چه‌کار؟ ما را به توسعه موشکی و حمایت از مقاومت چه کار؟» نیز در همین راستا دیده شده بود.

بی‌تردید چنان‌چه رهبری نظام در برابر این فرآیند مذاکرات می‌ایستاد و با حکم حکومتی آن را متوقف می‌کرد، فتنه‌گران به اهدافشان دست می‌یافتند ولی رهبری الهی متکی به عنایت‌های خداوند و امام زمان(عج)، به عمق توطئه دست یافت و مانند همیشه با اصلی– فرعی کردن موضوع، معادله را معکوس کرد. زیرا هرچند صنعت هسته‌ای مهم است و از دست رفتن آن برای ایشان بسیار غم‌انگیز بود ولی در تعارض میان اصل نظام و هزینه شدن هسته‌ای، ماندن اصل نظام مهم‌تر است که به فضل الهی، نظام مستحکم‌تر از گذشته گردید.

۵٫ تدبیر رهبری این گونه بود که به هیچ وجه با اصل مذاکره مخالفت نورزند و به‌صورت محدود در چارچوب هسته‌ای، آن را بپذیرند و با رهنمودهای حکیمانه و دلسوزانه خود و بیان خطوط قرمز و موضع صریح مبنی بر عدم خوش‌بینی و بی‌نتیجه بودن مذاکرات، این حقیقت را به مردم نشان دادند که با مذاکره مخالف نیستند بلکه با مصادره عزت و سربلندی و به یغما رفتن سرمایه‌های عظیم ملت مخالفند. در نتیجه هر چند در سه سال گذشته هزینه‌های سنگینی در صنعت هسته‌ای و دیگر حوزه‌ها پرداخت کرده‌ایم ولی همانند فتنه جنگ تحمیلی، اصل نظام و انقلاب باقی ماند و فتنه‌گران به اهداف خویش که رویارویی مردم با نظام اسلامی بود، دست نیافتند.

۶٫در روزهای اول این دولت، افرادی رهبری را نصیحت می‌کردند که مانند پیامبر و علی و حسین(علیهم السلام) باش که از ابوسفیان، ابن ملجم و حر گذشتند و با این گونه فلسفه بافی‌ها برای آزادی سران فتنه تلاش می‌کردند اما پس از گذشت ۳ سال معادله به عکس گردید و امروز در میان همان مردم در کوچه و خیابان سخن از سرزنش کسانی است که این صنعت عظیم را به ثمن بخس واگذار و در برابرش چند حواله نسیه دریافت کرده‌اند. امروز برای همه اثبات شده است که چه کسانی صنعت هسته‌ای کشور را به دشمن واگذار و دست ملت را خالی کرده‌اند و در برابرش دستاورد معتنابهی جز پررو شدن دشمن دریافت نکرده‌اند.

دشمنی که این روزها با پررویی با طرح برجام‌های دیگر به دنبال گرفتن ناموس ملت است و می‌خواهد با خلع سلاح موشکی امنیت ما را نیز بگیرد و سپس در یک تهاجم برق آسا همه چیز را تمام کند. با این وجود، دیگر حنای برجام ۲و۳و۴ که به دنبال القای این باور است که حفظ موشک و توسعه آن هزینه‌بر است و دخالت در عراق و فلسطین و سوریه منطقی نیست، رنگی ندارد؛ چرا که مردم بدعهدی‌های استکبار را دیده و آثار منفی و زیانبار این نوع مذاکرات را با تمام وجود لمس کرده‌اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: