تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵ - ۱۹:۱۸ کد مطلب 92645

پشت پرده سقوط بالگرد نظامی روسیه در سوریه

وزارت دفاع روسیه سه شنبه گذشته از سقوط یک فروند بالگرد متعلق به ناوگان هوایی ارتش این کشور در حمص خبر داد. در جریان این سانحه هوایی هر دو خلبان این بالگرد کشته شدند. این در حالی است که یک پایگاه خبری وابسته به رژیم صهیونیستی تمامی این اظهارات را رد کرده است. به گزارش […]

وزارت دفاع روسیه سه شنبه گذشته از سقوط یک فروند بالگرد متعلق به ناوگان هوایی ارتش این کشور در حمص خبر داد. در جریان این سانحه هوایی هر دو خلبان این بالگرد کشته شدند. این در حالی است که یک پایگاه خبری وابسته به رژیم صهیونیستی تمامی این اظهارات را رد کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه صهیونیستی “دبکا فایل”، وزارت دفاع روسیه روز ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین) اعلام کرد: یک فروند بالگرد می-۲۸اچ نیروی هوایی روسیه شب گذشته بدلیل نقص فنی در نزدیکی شهر حمص سقوط کرد و هر دو خلبان آن در صحنه جان دادند.در ادامه این بیانیه آمده است: اجساد خلبانان این بالگرد توسط نیروهای ویژه روسیه به پایگاه هوایی حمیمم واقع در شمال سوریه انتقال یافتند.وزارت دفاع روسیه در پایان هر گونه شبهه در خصوص ساقط شدن این بالگرد نظامی توسط گروه های تروریستی را رد کرد.این در حالی است که پایگاه جاسوسی دبکا فایل وابسته به رژیم صهیونیستی صحت این ادعا را زیر سوال برده است.این پایگاه صهیونیستی نوشت: بالگردی که سه شنبه گذشته در حمص سقوط کرد، چهارمین هواپیمای نظامی ساخت روسیه بود که طی ۳۰ روز گذشته توسط موشک های ضدهوایی دوش پرتاب عناصر تروریستی داعش، جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی ساقط می شود. سه فروند از این هواپیماها در اختیار ارتش سوریه بوده است.در ادامه این گزارش آمده است: حدس و گمان در خصوص دسترسی عناصر تروریستی به موشک های ضدهوایی دوش پرتاب پیشرفته در سوریه، و ظاهراً در عراق، با ساقط شدن هواپیمای نظامی روسیه در ۱۱ آوریل (۲۳ فروردین) تبدیل به واقعیت است. این در حالی است که بالگرد می-۲۸اچ مجهز به پیشرفته ترین سیستم دفاعی موسوم به “رئیس جمهور-اس” است که در برابر پارازیت های فعال و غیرفعال مقاوم است. این سیستم همچنین شامل یک سیستم هشدار دهنده است که بر روی چهار نقطه خارجی هر هواپیما نصب شده است. عملکرد این سیستم به گونه ای است که با شناسایی موشک های پرتاب شده، هواپیما از مسیر خود منحرف می شود. این سیستم دفاعی هواپیما را در مقابل نسل های قبلی این موشک ها همچون استرلا-۲ و استرلا-۳ محافظت می کند اما برابر انواع پیشرفته تر این موشک ها آسیب پذیر و این دلیل اصلی توانایی عناصر تروریستی در ساقط کردن انواع هواپیماهای روسی است.دبکا فایل افزود: تاکنون سرویس های جاسوسی غربی نسبت به چگونگی دسترسی عناصر تروریستی به این سامانه های ضدهوایی اظهار بی اطلاعی کرده اند.
منبع: میزان

مطالب مرتبط

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: