تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵ - ۱۹:۱۸ کد مطلب 92647

شبکه العالم در صدر رسانه‌های محبوب مردم لبنان

طبق آخرین نظر سنجی در لبنان، شبکه العالم محبوب‌ترین شبکه عرب زبان خارجی در این کشور است و در جایگاهی بالاتر از شبکه‌های الجزیره قطر، العربیه عربستان، بی بی سی عربی و سی ان ان قرار دارد. این درحالیست که شبکه العالم علیرغم محدودیت های بسیار از سال ۲۰۰۶ تا کنون و با و جود […]

طبق آخرین نظر سنجی در لبنان، شبکه العالم محبوب‌ترین شبکه عرب زبان خارجی در این کشور است و در جایگاهی بالاتر از شبکه‌های الجزیره قطر، العربیه عربستان، بی بی سی عربی و سی ان ان قرار دارد.

این درحالیست که شبکه العالم علیرغم محدودیت های بسیار از سال ۲۰۰۶ تا کنون و با و جود حذف شدن از ماهواره های  عرب ست و نایل ست که مورد اقبال کشورهای عربی می‌باشد این جایگاه را بدست آورده است .

طبق این نظرسنجی که در بهمن سال ۱۳۹۴ صورت گرفته، میزان رضایت‌مندی مخاطبان از برنامه‌های شبکه العالم، به ترتیب «العین الاسرائیله» ۹۶٫۹ ، «مع الحدث» ۸۸٫۹ و «پانوراما» ۸۵٫۹ درصد بیشترین میزان رضایت مندی مخاطبان را کسب کردند.

همچنین ۸۸،۹ درصد از بینندگان در این نظر سنجی رضایتمندی خود را از بخش‌های خبری شبکه ابراز نموده‌اند .

این نظر سنجی از  ۱۲۰۰ نفر افراد بالای ۱۸ سال در شهرهای بیروت، بعلبک و صور انجام شده و در مقایسه با نظر سنجی سال‌های گذشته نشان از اقبال روز افزون مردم لبنان به برنامه‌های شبکه العالم در مقابل شبکه‌های لبنانی و شبکه‌های عرب زبان خارجی دارد .

در نظر سنجی مرکز تحقیقات صدا و سیما در تیر ماه ۱۳۸۸ در شهرهای بیروت، بعلبک و نبطیه، العالم رتبه هفتم را در میان ۵۰ شبکه خبری در لبنان کسب کرده بود. این مقایسه از آن جهت اهمیت دارد که دقیقا در سال ۹۴ در همین سه شهر مجددا نظر سنجی انجام شده است و صعود شش پله‌ای العالم با وجود ظهور شبکه‌های خبری جدید در لبنان و کسب رتبه نخست در میان سایر رقبای خارجی و تغیر چندین باره فرکانس‌های العالم از سوی کشورهای منطقه و حامیان غربی آنها نشان از پیشرفت چشمگیر العالم در لبنان دارد .

پس از ورود رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی در پروژه ایران هراسی و شیعه هراسی این اقدام نتیجه معکوس به همراه داشته بطوریکه استمرار این روند غیر اخلاقی وخصمانه موجب کاهش شدید مخاطبان شبکه‌های الجزیره و العربیه در برابر العالم گردیده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: