تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵ - ۱۵:۲۲ کد مطلب 92648

بررسی گزارش «مبارزه با پول‌شویی در دوران پسابرجام»

هیئت دولت در جلسه امروز خود گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی را درباره «مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم در دوران پسابرجام» مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش میدان۷۲، هیئت دولت در جلسه‌ای به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی را درباره «مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در دوران پسابرجام» مورد بحث و بررسی قرار داد.

اعضای هیئت دولت در این جلسه با اشاره به اهمیت و اولویت مبارزه با پولشویی بر تقویت ساختار و جایگاه مبارزه با پولشویی و پیگیری ارتقاء و بهبود وضعیت فعلی در سطح داخلی و بین‌المللی و برقراری تعامل سازنده با سایر کشورها تاکید کردند.

براساس آخرین آمار مرکز اطلاعات مالی شورای عالی مبارزه با پولشویی که تا پایان سال ۱۳۹۴ ارائه شده، ۲ هزار و ۹۲۷ گزارش در ارتباط با معاملات مشکوک به این مرکز ارسال گردیده که از این تعداد،  ۳۱۸ پرونده به دادسرا ارسال شده است.

در این جلسه بر تلاش برای استفاده از همه ظرفیت های اجرایی مبارزه با پولشویی در سطح داخلی به منظور پیشگیری از شکل گیری باندها و گروه های تبهکار سازمان یافته بویژه در زمینه قاچاق مواد مخدر و کالا تاکید و مقرر شد هماهنگی و اقدامات لازم برای فراهم ساختن بسترهای مورد نیاز فنی و تکنیکی فراهم شود.

مرکز اطلاعات مالی شورای عالی مبارزه با پولشویی بر اساس اصل ۴۹ قانون اساسی که دولت را مکلف به جلوگیری و بازگرداندن درآمدها و ثروت های نامشروع و غیر قانونی کرده است؛ به بررسی ارتباطات مالی بین برخی افراد در پرونده های مشکوک پرداخته و گردش مالی مرتبط با این پرونده ها را رصد و نظارت کرده است.

اعضای هیئت دولت در ادامه این جلسه، آئین‌نامه اجرایی یکی از مواد قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران را به تصویب رساندند.

هیئت وزیران این تصمیم را با توجه به ضرورت انتظام بخشی به رویه پرداخت شهریه دانشجویان شاهد توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران اتخاذ کرد.

بر این اساس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی موظفند با رعایت مفاد این آئین‌نامه در هر نمیسال تحصیلی نسبت به ثبت‌نام و اخذ امتحانات مشمولین بدون دریافت وجه اقدام نمایند.

همچنین بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف است صد در صد هزینه شهریه تحصیلی کلیه مشمولین را  در وجه دانشگاه‌ها و موسسات مذکور تامین و پرداخت کند.

منبع؛:پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: