تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵ - ۲۳:۳۶ کد مطلب 92681

افشای تعهدات عربستان به اسرائیل در قبال دو جزیر

موشه یعلون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان سعودی، گفت: آزادی رفت و آمد کشتی های اسرائیلی در دریای سرخ، در اسناد معاهده صلح میان قاهره – تل‌آویو در سال ۱۹۷۹ تضمین شده است. به گزارش مشرق به نقل از “سی ان ان عربی، طرف های […]

موشه یعلون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان سعودی، گفت: آزادی رفت و آمد کشتی های اسرائیلی در دریای سرخ، در اسناد معاهده صلح میان قاهره – تل‌آویو در سال ۱۹۷۹ تضمین شده است.

به گزارش مشرق به نقل از “سی ان ان عربی، طرف های ذی ربطِ معاده صلح سال ۱۹۷۹، درباره ادامه آزادی رفت وآمد کشتی های رژیم “اسرائیل” در دریای سرخ توافق کرده اند و این سند در واقع پایبندی عربستان سعودی به این آزادی را نیز دربر می گیرد.

به نوشته روزنامه صهیونیستی هاآرتص، براساس این توافقنامه، تنگه تیران و خلیج عقبه، دو گذرگاه آبی آزاد محسوب می شوند.

یعلون  روز گذشته در کنفرانسی خبری گفت: “اسرائیل” از قاهره، ریاض و آمریکا به عنوان طرفی هایی که توافق صلح تل آویو و قاهره را امضا کرده اند، تضمین هایی درخصوص ادامه وضعیت کنونی در دریای سرخ دریافت کرده و توافق قاهره و ریاض برای انتقال حاکمیت دو جزیره صنافیر و تیران به ریاض و ساخت پل، با موافقت “اسرائیل” صورت گرفته است.

وی افزود: ما به یک تفاهم چهارجانبه سعودی، مصری، اسرائیلی و آمریکایی در خصوص انتقال مسئولیت این دو جزیره دست یافتیم به شرط آنکه سعودی ها به تعهدات مصری ها در الحاقیه نظامی توافقنامه صلح پایبند باشند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: