تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶ - ۰۵:۲۸ کد مطلب 92756

احتمال سر ریز سدهای کرخه و دز در خوزستان

در پی افزایش دبی آب ورودی به دریاچه سدهای دز و کرخه در شمال استان خوزستان احتمال سرریز این سدها و طغیان رودخانه های کرخه و دز وجود دارد. به گزارش مشرق، دبی آب ورودی به دریاچه سد دز چهارشنبه شب از دو هزار مترمکعب بر ثانیه نیز فراتر رفته و همچنان رو به افزایش […]

در پی افزایش دبی آب ورودی به دریاچه سدهای دز و کرخه در شمال استان خوزستان احتمال سرریز این سدها و طغیان رودخانه های کرخه و دز وجود دارد.

به گزارش مشرق، دبی آب ورودی به دریاچه سد دز چهارشنبه شب از دو هزار مترمکعب بر ثانیه نیز فراتر رفته و همچنان رو به افزایش است.

افزایش دبی دریاچه سد دز و سر ریز شدن این سد تا ساعات آینده طغیان رودخانه دز را به دنبال خواهد داشت.

گفته می شود به ارتفاع ۳۵۲ متر طول تاج سد دز آب در دریاچه این سد ذخیره شده است و احتمال سر ریز این سد تا ساعات آینده وجود دارد.

پیش بینی می شود تا ساعات آینده دبی رودخانه دز از ۳۰۰ مترمکعب بر ثانیه فعلی تا سه برابر نیز افزایش یابد.

افزایش دو هزار مترمکعبی دبی آب ورودی به دریاچه سد کرخه در چهارشنبه شب نیز خطر سر ریز این سد را تشدید کرده است.

طغیان رودخانه های کرخه و دز در شمال خوزستان خسارت زیادی به بخش کشاورزی و مزارع گندم شهرهای دزفول ، شوش و اندیمشک را به دنبال خواهد داشت.

در پی بارندگی شدید در مناطق بالادست سدهای کرخه و دز در شمال خوزستان ستادهای بحران در شهرهای دزفول ، اندیمشک و شوش به حالت آماده باش در آمده اند.

تاکنون گزارشی از خسارت احتمالی ناشی از بارندگی در بخش های کوهستانی سردشت و شهیون دزفول و نیز الوار گرمسیری اندیمشک دریافت نشده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: