تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶ - ۱۰:۰۵ کد مطلب 92795

مرحوم حاج اسماعیل دولابی به نقل از آیت‌الله انصاری می فرمودند:

خداوند در ماه رجب منتظر این دو گروه است

پروردگار عالم در ماه رجب به جوان‌ها عجیب نگاه می‌کند. اگر جوانی تا پانزدهم هنوز نیامده، دائم نگاه می‌کند، یک شبی او را مجلسی می‌برد، جایی می‌کشاند و او را در دام تقوی می‌اندازد.

بخدای متعال از اوّل ماه رجب چشم انتظار دو گروه است. یکی جوان‌ها. عشق خدا جوان­هاست. علاقه عجیبی به جوان دارد. برای همین بهشتش را پر از جوان می‌کند. حداکثر سن در جنّت‌المأوی ۳۵ است، نه ۴۰ و همه به حالت شباب هستند. خدا این‌قدر دوست دارد. چشم انتظار است جوان بیاید تا در ماه رجب بگوید «أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ رَبِّی وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ» پروردگار عالم می‌گوید: جوان من! خوش آمدی.دومین گروه که ذوالجلال و الاکرام در ماه رجب چشم انتظار آنهاست، آن کسی است که لحظات آخر عمرش رسیده است، چه جوان چه پیر. یک طوری در ماه رجب می‌خواهد او را پاک کند.

آیت‌الله انصاری همدانی(اعلی اللّه مقامه الشّریف): پروردگار عالم در ماه رجب به جوان‌ها عجیب نگاه می‌کند. اگر جوانی تا پانزدهم هنوز نیامده، دائم نگاه می‌کند، یک شبی او را مجلسی می‌برد، جایی می‌کشاند و او را در دام تقوی می‌اندازد. می‌گوید: بنده من! تو را برگرداندم، خودت نیامدی، تو را کشاندم. لذا یک گروه که خدا چشم انتظار آن­هاست، همین جوان‌ها هستند؛ منتها، تهمت‌زننده را قبول نمی‌کند ولو از این گروه، إلّا حلالیّت بطلبد. دومین گروه که ذوالجلال و الاکرام در ماه رجب چشم انتظار آنهاست، آن کسی است که لحظات آخر عمرش رسیده است، چه جوان چه پیر. یک طوری در ماه رجب می‌خواهد او را پاک کند.

خدا به این دو گروه در ماه رجب عجیب نگاه می‌کند. ماهی که می‌خواهد گناهان را بسوزاند، ماهی که می‌خواهد از همین الآن شیطان را در غل و زنجیر کند. ملّا محسن فیض کاشانی(اعلی اللّه مقامه الشّریف) فرموده بودند: در عالم مکاشفه دیدم که شیطان نه در ماه مبارک رمضان به غل و زنجیر است که از ماه رجب آن بنده‌ای که توبه می‌کند، شیطان برای او در غل و زنجیر است. یک هاله‌ای می‌آید، اجازه نمی‌دهد شیطان به سمت او بیاید چون بنده در ماه رجب توبه کرده است، در حصن حصین توبه قرار می‌گیرد و شیطان غل و زنجیر می‌شود.

شما اگر بدانید اولیاء الهی وقتی ماه رجب می‌آمد چه حالی داشتند! دیگر شب‌هایشان با شب‌های دیگر فرق می‌کرد، دیگر لحظاتشان یک لحظات عجیبی بود، مجنون بودند، حال آن‌ها یک حال دیگری بود. اولیاء و خصّیصین منقلب بودند. آن­ها نه از ماه مبارک رمضان بستر را جمع می‌کردند که از ماه رجب‌المرجب خود را تارک بستر می‌کردند

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: