تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶ - ۱۵:۱۰ کد مطلب 92826

شمیران؛ آزمایشگاه کاهش طلاق شد

مدیرکل امور اجتماعی استانداری تهران گفت: آمار طلاق در منظقه شمیران بالاست و به همین منظور این منطقه برای اجرای طرح‌های مشاوره به زوج‌های در آستانه طلاق انتخاب شده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، سیاوش شهریور در گفت‌وگو با تسنیم در تشریح برنامه‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی، گفت: در دو سال اخیر مقابله با آسیب‌های […]

مدیرکل امور اجتماعی استانداری تهران گفت: آمار طلاق در منظقه شمیران بالاست و به همین منظور این منطقه برای اجرای طرح‌های مشاوره به زوج‌های در آستانه طلاق انتخاب شده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، سیاوش شهریور در گفت‌وگو با تسنیم در تشریح برنامه‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی، گفت: در دو سال اخیر مقابله با آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه در زمینه پیشگیری مورد توجه جدی قرار گرفت.

وی به طرح‌های انجام شده و در دست اجرا اشاره کرد و افزود: طرح فوریت خدمات اجتماعی با مشارکت شهرداری تهران مدنظر قرار گرفت که جمع آوری معتادان متجاهر بخشی این طرح است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری تهران تصریح کرد: مداخله در بحث کاهش طلاق و جلوگیری از آن در طرحی مورد بررسی قرار گرفت و حتی سال گذشته یکصد میلیون تومان نیز برای طرح آن در نظر گرفته شد که این مهم با حضور نخبگان میان رشته‌ای و افراد صاحب نظر مورد توجه قرار گرفت.

شهریور اضافه کرد: برای اجرایی شدن این طرح آموزش‌های لازم انجام شد و مددکاران انتخاب شدند؛کارهای زیرساختی در این باره صورت گرفته تا به زوج‌های در آستانه ازدواج مشاوره لازم داده شود.

وی با بیان اینکه در جهت مشاوره راهکارهایی را برای زوج‌های در آستانه طلاق نیز داریم گفت: برای این طرح‌های مدنظر ابتدا منطقه شمیران به عنوان پایلوت انتخاب شد؛ چرا که این منطقه آمار بالایی به لحاظ طلاق دارد و به ازای هر ۲٫۶ دهم ازدواج یکی منجر به طلاق می‌شده که امیدواریم با این طرح‌ها شاهد کاهش جدی این آسیب اجتماعی باشیم.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری تهران تصریح کرد: نهاد خانواده به شدت در حال آسیب دیدگی است و این یکی از مهمترین معضلاتی است که بخشی از آن به موضوعات نظیر اشتغال و اقتصادی بازمی‌گردد و عوامل متعددی دارد که باید کارشناسان و صاحبنظران به ان دقت کنند.

شهریور خاطر نشان کرد: در حوزه سایر آسیب‌های اجتماعی همچون ناهنجاری‌ها،کودکان کار، متکدیان و سایر موارد نیز کارهای بسیار خوبی انجام گرفته اما باید با توجه به جمعیت تهران تلاش‌های بیشتری صورت بگیرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: