تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶ - ۱۴:۰۸ کد مطلب 92853

پوتین:ملت ترکیه را دوست خود میدانیم

ولادمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در نطق سالانه خود که به صورت مستقیم از تلویزیونی دولتی این کشور پخش می شد، به عقب نشینی نیروهای این کشور از سوریه اشاره کرد و گفت: ارتش سوریه این قدرت را دارد که به تنهایی تررویست ها را از سرزمین های خود بیرون راند.

به گزارش میدان۷۲، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، پوتین با ابراز امیدواری از اینکه آتش بس در سوریه نه تنها به ثبات بینجامد بلکه باعث حل و فصل سیاسی بحران این کشور شود، اظهار داشت: اوضاع در حومه حلب بسیار پیچیده است و تفاوت قائل شدن بین گروههای مخالفان معتدل و جبهه النصره بسیار دشوار است.گروههای مخالفان سوریه در حلب در تلاشند تا پایگاههای  از دست رفته خود را بازپس گیرند و اوضاع خود را بهبود بخشند. تمام تلاش خود را برای جلوگیری از وخامت اوضاع میدانی سوریه بویژه در حومه حلب به کار خواهیم بست.

وی در ادامه با بیان اینکه ملت ترکیه را دوست خود می دانیم اما با برخی از رهبران سیاسی این کشور مشکل داریم، ادامه داد: به قدرت مقامات ترکیه برای تضمین امنیت گردشگران شک داریم و این در حالی است که شمار حملات تروریستی در ترکیه روز به روز بیشتر می شود.نوعی جنگ داخلی واقعی در جنوب شرقی ترکیه در جریان است. براساس ارزیابی های ما، رهبران ترکیه بیشتر از آنکه با افراط گرایان مبارزه کنند، با آنها همکاری می کنند.

وی با اشاره به رجب طیب اردوغان و پوروشنکو گفت: اگر کسی بخواهد با غرق کردن خود، خودکشی کند نجات دادنش غیرممکن است.مصر همچنان مقصد خطرناکی برای توریست ها است و ما باید با مقامات این کشور راه حلی برای خروج از این وضع پیدا کنیم.

منبع:شفقنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: