تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶ - ۱۷:۲۷ کد مطلب 92909

سندرز: دموکراسی واقعی در آمریکا وجود ندارد

به گزارش میدان ۷۲ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در اظهاراتی تاکید کرد نفوذ ثروتمندان در انتخابات این کشور نشانه این است که دموکراسی واقعی در آمریکا وجود ندارد. به گزارش رویترز، نامزد ریاست جمهوری آمریکا گفت دموکراسی در این کشور سلطه ثروتمندان و شرکتهای بزرگ است و ما این را نمی پذیریم. نامزد ریاست […]

به گزارش میدان ۷۲ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در اظهاراتی تاکید کرد نفوذ ثروتمندان در انتخابات این کشور نشانه این است که دموکراسی واقعی در آمریکا وجود ندارد.

به گزارش رویترز، نامزد ریاست جمهوری آمریکا گفت دموکراسی در این کشور سلطه ثروتمندان و شرکتهای بزرگ است و ما این را نمی پذیریم.

نامزد ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات در سخنرانی تبلیغاتی خود گفت: در آمریکا به علت نفوذ ثروتمندان در انتخابات دموکراسی واقعی وجود ندارد.

برنی سندرز گفت در کشور بزرگ و مهم آمریکا، یک دهم درصد از جمعیت به اندازه نود درصد بقیه مردم ثروت و درآمد دارد. بیست نفر از ثروتمندترین افراد در آمریکا ثروتی بیش از مجموع ثروت یکصد و پنجاه میلیون آمریکایی دارند.

سندرز درباره منابع آبی به عنوان یکی از مهمترین منابع برای آمریکا و جهان گفت: نباید منابع آبی در آمریکا و دیگر جاهای جهان با روش فرکینگ برای استخراج گاز آلوده و مسموم شود. بنابراین اگر رئیس جمهور شوم، حفاری به روش فرکینگ را ممنوع اعلام می کنم. در حالیکه موضع هیلاری کلینتون به شدت در حمایت از فرکینگ است.

سندرز در ادامه درباره فساد نظام انتخاباتی آمریکا و نفوذ ثروتمندان در آن گفت: دموکراسی به این معناست که هر کسی یک حق رای داشته باشد و به اندازه آن در انتخابات تاثیرگذار باشد نه اینکه میلیاردرها انتخابات را با پول خود بخرند. دموکراسی به معنای این نیست که شرکتها و میلیونرها و میلیاردرها نهصد میلیون دلار برای انتخابات خرج کنند. این دموکراسی نیست بلکه سلطه ثروتمندان و شرکتهای بزرگ است و ما این را نمی پذیریم.

برنی سندرز درباره کشته شدن سیاهپوستان به دست پلیس آمریکا هم گفت اکثریت قریب به اتفاق افسران پلیس آمریکا انسانهای پرتلاشی هستند و کار بسیار سختی دارند اما واقعیت دیگر این است که مثل هر مسئول دولتی، اگر افسر پلیسی قانون را نقض کند، باید پاسخگو باشد و مواخذه شود. همچنین ما باید ادارات پلیس را غیرنظامی کنیم. نیروی پلیس باید نماینده واقعی تنوع جمعیتی محل خدمت خود باشد. همچنین باید به مالکیت شرکتهای خصوصی بر زندانها در آمریکا پایان داده شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: