تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶ - ۲۱:۰۵ کد مطلب 92914

کم‌سابقه ترین حجم ذخیره آب در سد دز

فرماندار اندیمشک گفت: شهر ساحلی چم گلک از توابع اندیمشک، به علت مجاورت با سد دز اندیمشک و ورود حجم آب مازاد حجم سد بر بستر رودخانه دز با خطر مواجه است و در صورت نیاز تخلیه می‌شود. به گزارش پایگاه ۵۹۸، همزمان با آغاز موج جدید بارندگی شهرهای شمالی استان با خطر مواجهه با […]

فرماندار اندیمشک گفت: شهر ساحلی چم گلک از توابع اندیمشک، به علت مجاورت با سد دز اندیمشک و ورود حجم آب مازاد حجم سد بر بستر رودخانه دز با خطر مواجه است و در صورت نیاز تخلیه می‌شود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، همزمان با آغاز موج جدید بارندگی شهرهای شمالی استان با خطر مواجهه با سیل در بخش‌های شهری و روستایی خود مواجه شده‌اند.

حمید رضا گودرزی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با همکاری بخش‌های مختلف شهری تمام تمهیدات لازم برای مقابله با حوادث در شهرستان آماده سازی و پیش بینی شده است.

فرماندار اندیمشک عنوان کرد: شهر ساحلی چم گلک از توابع اندیمشک، به علت مجاورت با سد دز اندیمشک و ورود حجم آب مازاد حجم سد بر بستر رودخانه دز با خطر مواجه است و در صورت نیاز تخلیه می‌شود.

محمد رضا پاپی نیز در نشست مشترک با برخی مسئولان شهری، بیان کرد: جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و تمامی ارگان‌های شهرستان در صورت بروز مشکل در خدمت همشهریان عزیز می‌باشند اما شهروندان برای اطمینان خاطر و سهولت دستگاه‌های اجرایی در ارائه خدمات مورد نیاز  تا جایی که امکان دارد از تردد بی مورد و غیر ضروری در سطح شهر اجتناب نمایند.

شهردار اندیمشک افزود: ۴۵۰ تن از پرسنل شهرداری به طور کامل به همراه تجهیزات شهرداری، شامل سه دستگاه لودر، هشت دستگاه کمپرسی و شش دستگاه خودرو عملیات امداد و نجات آتش نشانی و کلیه ماشین آلات خدمات شهری جهت مقابله با هرگونه حوادث احتمالی آماده باش کامل می‌باشند.

حسن پور فرخی نیز اظهار کرد: ۸۰ خانوار عشایر مستقر در اطراف روستای عباس آباد در پایین دست رودخانه دز که در محاصره سیلاب قرار گرفته بودند با کمک ارتش، شهرداری میانرود و سایر دستگاههای اجرایی و نیز ستاد بحران فرمانداری دزفول به ورزشگاه شهید ناحی منتقل شدند.

رئیس اداره امور عشایر دزفول گفت: خسارت وارده به عشایر و دام آنها به دلیل طغیان رودخانه دز سنگین بوده و در دست بررسی است.

معاون عمرانی فرماندار دزفول  نیز عنوان کرد: اهالی روستاهای عباس آباد و زاویه گرفتار در سیلاب رودخانه دز با تلاش همه دستگاه‌های اجرایی از محاصره سیلاب نجات یافته و به محل امن منتقل شدند.

عبدالحسین پور رکنی افزود: برای انتقال و جابجایی اهالی روستای عباس آباد و روستاهای زاویه دزفول علاوه بر تجهیزات و امکانات خودرویی دستگاه‌های اجرایی این شهرستان نیروهای بسیج، سپاه و ارتش وارد عمل شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، طبق اعلام سازمان هواشناسی خوزستان در شبانه‌روز گذشته شهرستان اندیمشک با ۳۴٫۲ میلی متر بارش باران، بیشترین مقدار بارش در استان خوزستان را به خود اختصاص داد ولی در کلان شهر اهواز بارش باران رخ نداد.

طبق اعلام این سازمان، هوای امروز در بیشتر نقاط استان ابری، همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد نسبتاً شدید خواهد بود و این شرایط حداکثر تا فردا صبح ادامه دارد و فردا نیز اواخر وقت با کاهش ابر و کاهش سرعت وزش باد همراه خواهد بود.

هم چنی بارش شدید باران در روزهای گذشته و بالا آمدن آب رودخانه دز سبب بسته شدن  محور ارتباطی دو شهر شمالی خوزستان  در کیلومتر ۱۰ شوش به دزفول شد.

گفته می شود ورودی آب به دریاچه سد دز اندیمشک به هشت هزار متر مکعب در ثانیه رسیده که در طول عمر ۵۰ساله سد دز بی سابقه است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: