تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۷ - ۰۴:۲۰ کد مطلب 92964

نبرد شمال و جنوب با انگیزه‌های پایین جدولی

تیم‌های فولاد خوزستان و ملوان بندرانزلی در آخرین دیدار هفته بیست‌وششم به مصاف هم خواهند رفت. به گزارش مشرق، هفته بیست‌وششم رقابت‌های لیگ برتر از روز گذشته (پنجشنبه) با برگزاری شش دیدار آغاز شد و حساس‌ترین دیدار این هفته نیز امروز بین تیم‌های پرسپولیس و استقلال برگزار خواهد شد. با این حال شاید تک دیدار […]

تیم‌های فولاد خوزستان و ملوان بندرانزلی در آخرین دیدار هفته بیست‌وششم به مصاف هم خواهند رفت.

نبرد شمال و جنوب با انگیزه‌های پایین جدولیبه گزارش مشرق، هفته بیست‌وششم رقابت‌های لیگ برتر از روز گذشته (پنجشنبه) با برگزاری شش دیدار آغاز شد و حساس‌ترین دیدار این هفته نیز امروز بین تیم‌های پرسپولیس و استقلال برگزار خواهد شد. با این حال شاید تک دیدار حساس این هفته آن هم در انتهای جدول از دید خیلی‌ها مغفول مانده باشد، دیداری که بین تیم‌های فولاد خوزستان و ملوان بندرانزلی برگزار می‌شود و نتیجه این دیدار برای هر دو تیم اهمیت بالایی دارد.

دو تیم جنوبی و شمالی کشور هر دو عشقِ فوتبال هستند. از هواداران پرشور این تیم‌ها گرفته تا بازیکنان با استعدادی که همیشه از خوزستان و انزلی به فوتبال کشور معرفی شده‌اند، نشان دهنده وجود عشقِ به فوتبال در شمال و جنوب کشور است و حالا دو تیم از این خطه حال و روز خوشی ندارند. فولاد که دو فصل پیش قهرمان شد و فصل گذشته هم مدعی قهرمانی بود، این فصل هفته‌های زیادی را در قعر جدول حضور داشت و در ادامه توانست خود را بالا بکشد، اما نه به اندازه‌ای که از بین کاندیداهای سقوط فرار کند. فولاد همچنان خط سقوط را حداقل روی کاغذ حس می‌کند و همین مسئله به آنها انگیزه می‌دهد تا شرایط خود را برای ماندن در لیگ بهتر کنند.

وضعیت فولاد یک سوی کاغذ بوده و سوی دیگر آن شرایط این روزهای ملوانی است که مثل بسیاری از دوره‌های لیگ برتر خط سقوط را حس می‌کند. تیمی که شاید جزو اولین تیم‌های شهرستانی بود که در شهر خودش غریبی را تحمل نکرد و هواداران انزلی‌چی همیشه از تیم‌شان حمایت کرده‌اند، اما این هواداران هم دیگر از شرایط پر فراز و نشیب تیم‌شان خسته‌اند و می‌خواهند مسئولان این باشگاه تیمی پرقدرت را راهی لیگ برتر کنند. پرقدرت ظاهر شدن ملوان در لیگ هم ابتدا مستلزم این است این تیم در لیگ برتر باقی بماند تا دید آیا برای فصل آینده در وضعیت ملوان تغییری ایجاد خواهد شد یا نه. اکنون شرایط برای ماندن ملوان در لیگ نسبتاً خوب است و با توقف راه‌آهن و سیاه‌جامگان که رقیب ملوان در انتهای جدول هستند، این شانس به انزلی‌چی‌ها داده شده که با کسب ۳ امتیاز دیدار مقابل فولاد شانس خود را برای ماندن در لیگ افزایش دهند؛ هر چند فولاد هم شرایط خوبی ندارد و محکوم به پیروزی است.

باید دید نتیجه دیدار مغفول مانده هفته بیست‌وششم بین دو تیم با  انگیزه پایین جدولی به سود تیم‌های پایین جدولی رقم می‌خورد یا یکی از تیم‌های فولاد یا ملوان می‌توانند به وضعیت خود بهبود ببخشند. فولادی که با ۲۸ امتیاز در رتبه دوازدهم جدول است و ملوان رده سیزدهمی نیز ۲۳ امتیاز دارد.

این دیدار از ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه غدیر اهواز آغاز می‌شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: