تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۷ - ۱۳:۲۲ کد مطلب 92974

سیل ۱۲ استان کشور را غافلگیر کرد

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل و آب‌گرفتگی در ۱۲ استان کشور، گفت: طی ۳ روز گذشته تا کنون ۵۶۰۰ حادثه‌دیده امدادرسانی شده و ۲۵۰۰ نفر اسکان اضطراری یافته‌اند. به گزارش مشرق، ناصر چرخساز در رابطه با عملیات سیل و آب‌گرفتگی طی ۷۲ ساعت گذشته اظهار داشت: ‌۱۲  استان لرستان، ایلام، […]

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل و آب‌گرفتگی در ۱۲ استان کشور، گفت: طی ۳ روز گذشته تا کنون ۵۶۰۰ حادثه‌دیده امدادرسانی شده و ۲۵۰۰ نفر اسکان اضطراری یافته‌اند.

به گزارش مشرق، ناصر چرخساز در رابطه با عملیات سیل و آب‌گرفتگی طی ۷۲ ساعت گذشته اظهار داشت: ‌۱۲  استان لرستان، ایلام، کرمانشاه، فارس، خوزستان، چهارمحال بختیاری، همدان، اصفهان،‌خراسان شمالی،‌ خراسان رضوی، کردستان و آذربایجان شرقی متأثر از سیل و آب‌گرفتگی شده و نیروهای امدادی موفق به امدادرسانی در ۱۳۶ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین شده‌اند.

وی با اشاره به امدادرسانی ۵۶۰۰ حادثه‌دیده،‌ افزود: ۲۵۰۰ نفر نیز در این مدت اسکان اضطراری شده و ۵۴۸ دستگاه چادر امدادی بدین منظور برپا کرده‌ایم.

رئیس سازمان امداد و  نجات ادامه داد: ۱۱ حادثه‌دیده از طریق ۳ سورتی پرواز به مناطق امن انتقال داده شده و از مرگ حتمی نجات یافتند. همچنین ۶ آسیب‌دیده به مراکز درمانی منتقل شدند.

چرخساز با بیان اینکه متأسفانه سیل و آبگرفتگی طی ۷۲ ساعت گذشته منجر به فوت یک حادثه‌دیده در محور دهلران ـ‌ اندیمشک و مفقود شدن یک نفر نیز در رودخانه گدارخوش مهران شده است، افزود: ۶ روستا نیز روز گذشته در نهاوند تخلیه اضطراری شد و نیروهای امدادی طی ۳ روز گذشته تا کنون این خودرو را از مسیر سیلاب رهاسازی کردند، همچنین ۳۲۵ واحد مسکونی از آب تخلیه شده است.

وی بیان داشت:‌ امدادرسانی در استان‌های خوزستان، لرستان، کرمانشاه،‌ ایلام، چهارمحال‌‌ بختیاری و اصفهان همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات به عملیات سیل و آب‌گرفتگی در استان لرستان اشاره کرد و گفت:‌۱۰ شهرستان پلدختر، الشتر، ازنا، کوهدشت، دورود، الیگودرز، خرم‌آباد، بروجرد و نورآباد متأثر از سیل و آبگرفتگی شده که ۶۴ شهر و روستا و منطقه عشایرنشین توسط نیروهای هلال‌احمر امدادرسانی شده است.

چرخساز با اشاره به امدادرسانی ۲۷۵۰ نفر در شهرستان‌ها و روستاهای لرستان، اعلام کرد: ۷۲۵ نفر اسکان اضطراری یافته و سه مصدوم طی ۶ سورتی پرواز به صورت هوایی به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

وی در پایان گفت:‌ ۲۰ خودرو در لرستان از مسیر سیلاب رهاسازی شده و ۲۸۰ منزل مسکونی نیز از آب تخلیه شده است.امدادرسانی در این منطقه همچنان ادامه دارد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: