تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ - ۰۰:۲۱ کد مطلب 93029

نصیرزاده: هر ۶ گل مسابقه صحیح بود

کارشناس داوری گفت: محسن ترکی این مسابقه حساس را با درایت و هوشمندانه و فنی قضاوت کرد. به گزارش مشرق، هوشنگ نصیرزاده درباره قضاوت ترکی در دربی ۸۲، گفت: هر دو پنالتی کاملاً درست بود خطای عمران‌زاده برای بغل کردن بازیکن حریف و همچنین خطای مدافع پرسپولیس که با بی‌مبالاتی زانوی مهاجم استقلال را هدف […]

کارشناس داوری گفت: محسن ترکی این مسابقه حساس را با درایت و هوشمندانه و فنی قضاوت کرد.

نصیرزاده: هر 6 گل مسابقه صحیح بودبه گزارش مشرق، هوشنگ نصیرزاده درباره قضاوت ترکی در دربی ۸۲، گفت: هر دو پنالتی کاملاً درست بود خطای عمران‌زاده برای بغل کردن بازیکن حریف و همچنین خطای مدافع پرسپولیس که با بی‌مبالاتی زانوی مهاجم استقلال را هدف قرار داد پنالتی بود.

وی ادامه داد: گل اول پرسپولیس در موقعیت سالم به ثمر رسید و طارمی هرگز در آفساید نبود. هر چند که برای قضاوت بهتر بود صحنه ‌آهسته گل اول با دوربین بالا تکرار می‌شد نه دوربین پایین که نمی‌توانست آفساید را نشان دهد.

کارشناس داوری افزود: در دقیقه ۳۰ ضربه مهاجم استقلال به بدن بازیکن پرسپولیس برخورد کرد و ما چون از روی تصاویر تلویزیونی اظهارنظر می‌کنیم و صحنه آهسته هم نمایش داده نشد نمی‌توانیم نظر قطعی بدهیم. بهتر بود کارگردان به خاطر رفع شبهه برای بیننده صحنه آهسته این موقعیت را هم نمایش می‌داد.

نصیرزاده تصریح کرد: تصاویر آهسته نشان می‌دهد پنالتی طارمی هرگز از خط دروازه عبور نکرد و گل چهارم پرسپولیس از لحظه‌ای که بنگر صاحب توپ شد تا لحظه‌ای که طارمی پاس گل را دارد شاهد صحنه‌های قانونی بود. اگر چه ترکی در لحظات پایانی برای کنترل مسابقه سه اخطار داد که می‌توانست از ‌آنها گذشت کند اما با این توصیف باید گفت که او یک مسابقه حساس را با درایت و هوشمندی قضاوت کرد و هر ۶ گل مسابقه سالم بود.

وی درباره ضعف کارگردانی در پخش تصاویر تلویزیونی، گفت: متأسفانه کارگردانی این مسابقه می‌توانست بهتر از این باشد به طوری که به مدت ۳۰ دقیقه تماشاگران با لنزی که روی آن قطرات باران نشسته بود بازی را تماشا کردند و بهتر بود واحد فنی قوی‌تر عمل می‌کرد از طرفی عملکرد کارگردان در پخش صحنه‌های آهسته ضعیف بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: