تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ - ۰۶:۱۴ کد مطلب 93068

مظنه قیمت مسکن در شرق تهران + جدول

جدیدترین معاملات انجام شده مسکن در شرق تهران نشان می‌دهد قیمت‌ها بین حدود متری ۲ میلیون در جنوب شرق تا حدود ۵٫۵ میلیون در شمال شرق است. به گزارش مشرق، روند معاملات انجام شده مسکن شرق تهران از فروردین ماه سال گذشته تا کنون نشان می‌دهد قیمت‌ها نسبت به سال قبل افزایش چندانی نداشته و […]

جدیدترین معاملات انجام شده مسکن در شرق تهران نشان می‌دهد قیمت‌ها بین حدود متری ۲ میلیون در جنوب شرق تا حدود ۵٫۵ میلیون در شمال شرق است.

به گزارش مشرق، روند معاملات انجام شده مسکن شرق تهران از فروردین ماه سال گذشته تا کنون نشان می‌دهد قیمت‌ها نسبت به سال قبل افزایش چندانی نداشته و بازار آرام است.

جدول زیر جدیدترین معاملات انجام شده آپارتمان‌های نوساز شرق تهران در فروردین ماه را نشان می‌دهد: (قیمت‌ها برحسب تومان است)

محله متراژ قیمت
تهرانپارس – سجده‌ای ۱۱۴ متر ۶۶۵ میلیون
قنات کوثر ۸۵ متر ۲۵۵ میلیون
حکیمیه ۶۳ متر ۱۹۳ میلیون
نارمک – فرجام ۱۳۷ متر ۴۰۰ میلیون
نارمک جنوبی ۷۴ متر ۲۲۱ میلیون
امام حسین – صفا ۴۸ متر ۱۵۷ میلیون
مجیدیه – کاظم آباد ۱۰۵ متر ۳۰۰ میلیون
مجیدیه – کرمان ۷۴ متر ۳۰۰ میلیون
شمس آباد ۶۸ متر ۲۴۰ میلیون
نظام آباد – لشگر شرقی ۴۷ متر ۱۳۶ میلیون
وحیدیه غربی ۹۵ متر ۳۶۰ میلیون
نیروی هوایی ۶۸ متر ۳۰۸ میلیون
تهران نو – آشتیانی ۱۲۰ متر ۴۸۶ میلیون
تهران نو – قاسم آباد ۷۵ متر ۲۸۰ میلیون
تهران نو – شورا ۸۸ متر ۴۱۲ میلیون
پیروزی – پرواز ۸۸ متر ۱۵۴ میلیون
پیروزی – صد دستگاه ۵۴ متر ۱۹۳ میلیون
ابوذر – زمزم ۱۰۷ متر ۳۶۲ میلیون
نبی اکرم – سلیمانیه ۹۵ متر ۳۰۱ میلیون
غیاثی – دولاب ۷۰ متر ۱۹۰ میلیون
افسریه جنوبی ۶۴ متر ۲۱۲ میلیون
افسریه شمالی ۷۴ متر ۲۵۱ میلیون
اتابک ۹۲ متر ۲۰۵ میلیون

آمارها نشان می‌دهد در اسفندماه سال گذشته ۲۷٫۷ درصد از کل معاملات پایتخت مربوط به مناطق ۴، ۸، ۱۴ و ۱۵ در شرق تهران بوده است. با این حال بازار این مناطق همانند کل تهران در کسادی به سر می‌برد. البته مناطق ۴ و ۸ به ترتیب با سهم ۱۰٫۵ و ۵٫۹ درصد از کل معاملات شهر تهران در رتبه‌های دوم و چهارم از نظر تعداد معاملات اسفندماه قرار داشتند.

گرچه بازار مسکن پایتخت هنوز در کسادی به سر می‌برد اما آمارها نشان می‌دهد در شرق و شمال شرق تهران معاملات بیشتری نسبت به غرب (بجز منطقه ۵) و جنوب غرب صورت می‌گیرد. سهم ۷۰٫۴ درصدی مناطق ۵، ۴، ۲، ۸، ۱۴، ۱۵، ۱۰، ۱، ۷ و ۳ از کل معاملات شهر تهران نشان‌دهنده آن است که بازار شرق تهران از نظر تعداد معاملات شرایط بهتری نسبت به مناطق غرب (بجز منطقه ۵) و جنوب غرب دارد.

اما در اسفندماه سال ۱۳۹۴ تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۳٫۱ هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل ۸٫۵ درصد کاهش نشان داد. هم‌چنین متوسط قیمت مسکن شهر تهران در اسفندماه ۴٫۲ میلیون تومان در هر متر مربع بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳٫۹ درصد افزایش داشت.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: