تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ - ۱۰:۲۹ کد مطلب 93086

حدیث روز/ سخن امام جواد(ع) درباره تقدیر الهی

جانها و مالهایمان از موهبتهاى گوارا و امانتهاى سپرده خداوند است، هر چه بخواهد، با خوشحالى وخرسندى از آنها بهره مندمان مى گرداند و هر چه را که بخواهد، با دادن ثواب و پاداش مى گیرد. مشرق- جوادالائم حضرت امام محمد تقى علیه السلام فرمود: همانا جانها و مالهایمان از موهبتهاى گوارا و امانتهاى سپرده […]

جانها و مالهایمان از موهبتهاى گوارا و امانتهاى سپرده خداوند است، هر چه بخواهد، با خوشحالى وخرسندى از آنها بهره مندمان مى گرداند و هر چه را که بخواهد، با دادن ثواب و پاداش مى گیرد.

مشرق- جوادالائم حضرت امام محمد تقى علیه السلام فرمود: همانا جانها و مالهایمان از موهبتهاى گوارا و امانتهاى سپرده خداوند است، هر چه بخواهد، با خوشحالى وخرسندى از آنها بهره مندمان مى گرداند.

و هر چه را که بخواهد، با دادن ثواب و پاداش مى گیرد، آنکه بى تابیش بر تحمل و استقامت وى افزون شود، اجر او از بین رفته است و از این حالت به خدا پناه مى بریم.

متن حدیث:

وَ قالَ الْجَوادُ علیه السلام: … اِنَّ أنْفـُسَنا وَأَمـْوالَنـا مِنْ مَواهِبِ اللّه ِ ألْهَنیئَهِ وَعواریهِ المُسْتَوْدَعَهِ یُمَتـِّعُ بِما مَتـَّعَ مِنْها فیسـُرُورٍ وَغِبْـطَهٍ وَیـَأخُذُ ما اَخـَدَ مِنْها فى اَجْرٍ و حِسْبَـهٍ. فَمَنْ غَلَبَ جَزَعُهُ عَلى صَبْرِهِ حَبِطَ أَجْرُهُ وَنـَعـُوذُ بِاللّه ِ مِنْ ذلِکَ. 

“تحف العقول،صفحه ۷۲۶”

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: