تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ - ۱۲:۵۱ کد مطلب 93103

آغاز رقابت نمایندگان ایران در شیاپچانگ فیلیپین

با انجام مراسم قرعه کشی اولین روز از مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا، رقبای اکرم خدابنده اولین نماینده کشورمان در این رقابت ها مشخص شدند. به گزارش مشرق، مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا از امروز (شنبه) به مدت ۲ روز به میزبانی شهر «مانیلا» فیلیپین و در سالن «گرندبالروم» با حضور […]

با انجام مراسم قرعه کشی اولین روز از مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا، رقبای اکرم خدابنده اولین نماینده کشورمان در این رقابت ها مشخص شدند.

به گزارش مشرق، مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا از امروز (شنبه) به مدت ۲ روز به میزبانی شهر «مانیلا» فیلیپین و در سالن «گرندبالروم» با حضور ۹۷ تکواندوکار از ۳۸ کشور آغاز می شود تا تکلیف ۱۶ تکواندوکاری که از این رقابت ها سهمیه المپیک ریو ۲۰۱۶ را برای کشورشان بدست می آورند، مشخص شود.

از ایران نیز کیمیا علیزاده در وزن ۵۷- کیلوگرم و اکرم خدابنده در وزن ۶۷+ کیلوگرم هوگوپوشان کشورمان هستند که برای کسب دو سهمیه المپیک ریو به مصاف حریفانشان می‌روند.

امروز و در اولین روز این رقابت ها تکواندوکاران اوزان ۴۹- و ۶۷+ کیلوگرم زنان و ۸۰- و ۸۰+ کیلوگرم مردان برروی شیاپ چانگ می روند که «اکرم خدابنده» بعنوان اولین نماینده کشورمان در وزن چهارم المپیکی زنان رو در روی رقبایش قرار خواهد رفت.

در وزن ۶۷+ کیلوگرم، بغیر از ایران ۴ ورزشکار از کشورهای تاجیکستان، فیلیپین، نپال و کامبوج حضور دارند که با انجام آیین قرعه کشی، خدابنده پس از یکدور استراحت باید با برنده دیدار فیلیپین و نپال مبارزه کند. خدابنده در صورت پیروزی برابر یکی از این دو تکواندوکار راهی مرحله فینال می شود و سهمیه المپیک ریودوژانیرو را برای کشورمان بدست خواهد آورد.

خدابنده اولین نماینده ایران در شیاپچانگ فیلیپین
در این مسابقات تکواندوکارانی که موفق به کسب مدال «طلا و نقره» شوند، جواز حضور در بازیهای المپیک ریو ۲۰۱۶ را کسب می کنند.

هدایت تیم ملی تکواندوی زنان کشورمان در این رقابت‌ها برعهده «مینو مداح» بعنوان سرمربی و «مهرو کمرانی» بعنوان مربی است.

گفتنی است، یکشنبه (۲۹ فروردین ماه) و در روز دوم این پیکارها، «کیمیا علیزاده» در وزن دوم المپیکی، نماینده کشورمان است.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: