تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ - ۱۴:۱۳ کد مطلب 93149

ادعای دادستان پیشین دادگاه لاهه علیه بلاتر

یک عضو پیشین دادگاه جنایی بین‌المللی لاهه، ادعا کرده که رئیس پیشین فیفا از فساد گسترده‌ای که در این سازمان وجود داشت، مطلع بوده است. به گزارش مشرق، لوئیس مورنو اوکامپو، دادستان پیشین دادگاه جنایی بین‌المللی لاهه روز گذشته (جمعه) گفت سپ بلاتر برخلاف آن چیزی که خودش ادعا می‌کند، از فساد رشوه‌گیری که مقامات […]

یک عضو پیشین دادگاه جنایی بین‌المللی لاهه، ادعا کرده که رئیس پیشین فیفا از فساد گسترده‌ای که در این سازمان وجود داشت، مطلع بوده است.

به گزارش مشرق، لوئیس مورنو اوکامپو، دادستان پیشین دادگاه جنایی بین‌المللی لاهه روز گذشته (جمعه) گفت سپ بلاتر برخلاف آن چیزی که خودش ادعا می‌کند، از فساد رشوه‌گیری که مقامات کنفدراسیون‌های فوتبال آمریکای شمالی و جنوبی انجام دادند، مطلع بوده است.

اوکامپو که زمانی جزو کاندیداهای ریاست واحد تحقیقات کمیته اخلاق فیفا بود، اظهار داشت: مشکل واقعی با آقای بلاتر این است که او هیچ کاری با کونکاکاف و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی نداشت، اما می‌دانست که در آنجا چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. حتی اگر خودش هم در این ماجرا نقشی نداشت، چرا سکوت اختیار کرد؟

اوکامپو در ادامه سخنرانی‌اش در دانشگاه هاروارد که ۴۰۰ نفر در آن حضور داشتند، گفت: بلاتر سکوت کرد شاید چون خودش می‌دانست چه خبر است و به‌همین دلیل ترجیح داد، سکوت کند.

اظهارات اوکامپو با واکنش بلاتر مواجه شد و او گفت انتظار نداشته است که دادستان پیشین دادگاه جنایی بین‌المللی چنین اتهاماتی را به او نسبت بدهد.

بلاتر که خودش هم در این مراسم حضور داشت و برای حضار سخنرانی کرد، گفت: این قابل قبول نیست. من واقعاً تعجب کردم زمانی که فهمیدم آقای اوکامپو هم برای سخنرانی در این سمینار به دانشگاه هاروارد دعوت شده است و او اینجا چنین اتهاماتی را به من نسبت داد. شاید دلیل این ادعای او ناراحتی از این بود که اولین کاندیدای ریاست کمیته اخلاق فیفا بود و نتوانست به این سمت برسد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: