تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ - ۰۹:۵۳ کد مطلب 93153

مهدی محمدی: اعترافات مهیب سیف بی‌آبرویی بزرگی است

به گزارش میدان ۷۲  این کارشناس سیاسی با بیان اینکه اعترافات مهیب سیف بی آبرویی بزرگی برای منادیان و مدعیان برجام است نوشت: اساسا تا وقتی دولتی بر سرکار باشد که آمریکا را مطمئن کند هزینه بدعهدی صفر است، انتظار اصلاح رفتار آمریکا ساده دلی و خام اندیشی محض است. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران، […]

به گزارش میدان ۷۲  این کارشناس سیاسی با بیان اینکه اعترافات مهیب سیف بی آبرویی بزرگی برای منادیان و مدعیان برجام است نوشت: اساسا تا وقتی دولتی بر سرکار باشد که آمریکا را مطمئن کند هزینه بدعهدی صفر است، انتظار اصلاح رفتار آمریکا ساده دلی و خام اندیشی محض است.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران، مهدی محمدی کارشناس سیاسی در مطلبی در واکنش به اظهارات روز گذشته ولی‌الله سیف رئیس بانک مرکزی که در خصوص نتایج برجام گفته بود “تقریباً هیچ چیز اتفاق نیفتاده است و به‌طور کلی ما قادر نیستیم از پول‌های خود در خارج استفاده کنیم” نوشت:

اعترافات مهیب آقای سیف رییس بانک مرکزی دولت روحانی، بی آبرویی بزرگی است برای منادیان و مدعیان برجام.

سیف، بی پرده گفته است ایران به همه تعهداتش عمل کرده اما در زمینه تحریم ها “هیچ اتفاقی نیفتاده است.” او تایید کرده روی کاغذ مختصر اتفاقاتی افتاده اما رژیم حقیقی تحریم ها تحت فشار امریکا همچنان پابرجاست.

من علاقه‌ای به شخم زدن گذشته ندارم اما این اوضاع پیش از توافق، با جزئیات پیش بینی شده بود و اهل فن می‌دانستند با وجود “اختلاف فاز اجرای تعهدات دو طرف” و “بازگشت ناپذیر بودن تعهدات ایران”، به اضافه تداوم قطعی دشمنی امریکا، لاجرم نتیجه همین، و بدتر از این خواهد بود.

مشکل اصلی اما بنیادی تر است. اساسا تا وقتی دولتی بر سرکار باشد که امریکا را مطمئن کند هزینه بدعهدی صفر است، دولتی که با علم به وضعیت اجرای برجام، دم از برجام های بعدی بزند، و دولتی که شدیدترین ابزارش در مقابل امریکا “ایمیل” باشد، انتظار اصلاح رفتار امریکا ساده دلی و خام اندیشی محض است.

وضعیت اجرای برجام، مستقیما محصول برآوردی است که امریکا از ماهیت غربگرایان ایرانی دارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: