تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ - ۱۴:۲۹ کد مطلب 93174

اس ۵۰۰ به زودی در روسیه عملیاتی می شود

معاون فرمانده نیروی هوا فضای روسیه اعلام کرد: نیروی هوا فضای روسیه در آینده نزدیک به سامانه پدافند موشکی اس-۵۰۰ (پیشرفته ترین سامانه موشکی روسیه) مجهز خواهد شد. به گزارش مشرق،  ژنرال ویکتور گومنی معاون فرمانده نیروی هوا فضای روسیه که فرماندهی نیروی پدافند موشکی این کشور را برعهده دارد، روز جمعه درگفت و گو […]

معاون فرمانده نیروی هوا فضای روسیه اعلام کرد: نیروی هوا فضای روسیه در آینده نزدیک به سامانه پدافند موشکی اس-۵۰۰ (پیشرفته ترین سامانه موشکی روسیه) مجهز خواهد شد.

به گزارش مشرق،  ژنرال ویکتور گومنی معاون فرمانده نیروی هوا فضای روسیه که فرماندهی نیروی پدافند موشکی این کشور را برعهده دارد، روز جمعه درگفت و گو با شبکه تلویزیونی روسیه-۲۴ گفت: نخستین مجموعه سامانه پدافند موشکی اس-۵۰۰ یا پروموتی به زودی به نیروی هوا فضای روسیه تحویل می شود.

وی با بیان این که مراحل آزمایش اس-۵۰۰ در حال پایان یافتن است، اظهار داشت : در آینده نزدیک این سامانه برای تحویل به نیروهای مسلح آماده می شود.

سامانه اس-۵۰۰ به موشک های مافوق صوت پدافند موشکی ۷۷Н۶-Н و ۷۷Н۶-Н۱ مجهز خواهد بود که دارای سرعت ۷ کیلومتر در ثانیه است و قادر به هدف قرار دادن هر نوع هدف هوایی تا فاصله ۶۰۰ کیلومتر است.

مقام نظامی روس همچنین از آزمایش موفق سامانه پدافند موشکی اس-۳۵۰ یا ویتیاز خبر داد و افزود : پرتاب نخستین موشک از این سامانه با موفقیت انجام گرفت و بزودی این سامانه به خدمت نیروی هوافضای روسیه درخواهد آمد.

سامانه موشکی اس-۵۰۰ که دارای سیستم راداری قدرتمندی است می تواند تا شعاع ۶۰۰ کیلومتری به طور همزمان به چند هدف پرنده موشک پرتاب کند.

«ویکتور موراخوفسکی» عضو شورای کمیسیون صنایع دفاعی روسیه در گفت و گو با رادیو «اخبار روسی» اعلام کرد : سامانه اس-۵۰۰ نسل جدید سامانه های پدافند موشکی است که می تواند برای نابودی هواپیماها و موشک های قاره پیما و بالستیکی و پهنه فضایی نزدیک به زمین به کار گرفته شود.

وی افزود: این سامانه موشکی بهترین دستاوردها در سامانه های موشکی کنونی روسیه را در خود جمع کرده و علاوه بر آن امکانات جدیدی درعرصه پدافند هوایی، موشکی و فضایی دارد.
به گزارش رسانه های روسی، آمریکا که در حال استقرار اجزای سامانه پدافند موشکی خود در اروپای شرقی است از توانمندی روسیه درعرصه پدافند موشکی و به ویژه ساخت مجموعه های اس-۵۰۰ ابراز نگرانی کرده است.

برپایه این گزارش ها، مقام های آمریکایی امیدوار بودند با استقرار تسلیحات پدافند موشکی خود در اروپا موازنه قوا را به نفع خود و زیان روسیه بر هم بزنند.

اما امکانات و توانمندی های گسترده روسیه درعرصه پدافند موشکی ازجمله سامانه های پدافند موشکی اس-۴۰۰ که قادر به هدف قرار دادن موشک های قاره پیما تا شعاع ۳۰۰ کیلومتر هستند برنامه های واشنگتن را با مشکل مواجه کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: