تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ - ۱۶:۴۷ کد مطلب 93238

دلیل ربوده شدن ۲۷ پلیس در پاکستان کشف شد

یک افسر محلی پلیس ایالت پنجاب پاکستان با اشاره به کشته و ربوده شدن تعدادی از نیروهای پلیس در عملیات این منطقه گفت که دلیل افزایش تلفات جانی نظامیان در عملیات این ایالت عدم برنامه‌ریزی بوده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم: به نقل از «داون نیوز»، یکی از افسران محلی ایالت […]

یک افسر محلی پلیس ایالت پنجاب پاکستان با اشاره به کشته و ربوده شدن تعدادی از نیروهای پلیس در عملیات این منطقه گفت که دلیل افزایش تلفات جانی نظامیان در عملیات این ایالت عدم برنامه‌ریزی بوده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم: به نقل از «داون نیوز»، یکی از افسران محلی ایالت «پنجاب» پاکستان به داون نیوز گفت: مقامات پلیس ایالت پنجاب پاکستان قبل از آغاز عملیات نظامی علیه گروه جنایت‌کار «چهوتو» در این ایالت خواسته بود تا دستکم ۲۵ روز فرصت برای برنامه‌ریزی و آمادگی ارائه شود اما بازرس کل پلیس ایالت پنجاب و پلیس محلی در آغاز این عملیات تعجیل کردند.

وی افزود: «مشتاق احمد سکهیرا» بازرس کل پلیس ایالت پنجاب به کارمندانش گفته بود که اگر کسی نمی‌خواهد برای عملیات علیه تروریست‌ها پیشقدم شود، خودش برای جنگ با تروریست‌ها وارد میدان خواهد شد.

این افسر پلیس اظهار داشت: پس از این اظهارات مشتاق احمد، کارمندان پلیس مجبور به پیشروی در منطقه جنگلی «رحیم یار خان» و «راجن پور» شدند.

وی تصریح کرد: پلیس به دلیل عدم برنامه‌ریزی بجای محاصره جنایتکاران گروه چهوتو، تنها از یکطرف حمله کردند و این امر نیز موجب کشته شدن شش نفر و ربوده شدن ۲۷ نیروی پلیس در این عملیات شد.

این در حالی است که مقامات اسلام‌آباد پس از ناکامی پلیس در این عملیات، اکنون ۱۵۰ نیروی ارتش را برای نجات کارمندان پلیس اعزام کرده است.

به گفته «اکسپرس نیوز»، ۵۰۰ نیروی ارتش دیگر برای عملیات نظامی علیه گروه جنایتکار چهوتو اعزام خواهد شد.

گروه جنایتکار چهوتو از سال ۲۰۱۰ میلادی نقش فعالی در راجن پور دارد و سبب هراس مردم این منطقه بوده است.

پلیس ایالت پنجاب پیش از این نیز چند بار در عملیات علیه این گروه ناکام ماند و در عملیات هفته گذشته نیز با تلفات جانی زیادی روبرو شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: